Kocaeli Belde A.Ş’de en düşük maaş 16 bin 750 TL oldu

Kocaeli’de Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet-İş arasında imzalanan toplu iş sözleşmesiyle Belde A.Ş. personeline yüzde 85 oranında zam yapıldı. KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında süren toplu..

Kocaeli Belde A.Ş’de en düşük maaş 16 bin 750 TL oldu
Yayınlanma: Güncelleme: 20 views

Kocaeli’de Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet-İş arasında imzalanan toplu iş sözleşmesiyle Belde A.Ş. personeline yüzde 85 oranında zam yapıldı.

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında süren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sonuçlandı.

Buna göre Belde A.Ş. personelinin en düşük giydirilmiş maaşı Ocak-2023 itibariyle 16.750 TL oldu. Toplu iş sözleşmesini Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu, Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı İdris Ersoy ve Hizmet-İş Kocaeli Şube Başkanı Muharrem Subaşı imzaladı. İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Bayram Bayram da hazır bulundu.

Genel Sekreter Gündoğdu, sözleşmenin çalışanlara hayırlı olması temennisinde bulundu.

BELDE A.Ş.’DE ARTIŞ YÜZDE 85

Büyükşehir ile İSU’da görev yapan 5 bin 300 Belde A.Ş. işçisinin 280 TL olan en düşük yevmiye tabanı 334 TL’ye çekilerek, üzerine de yüzde 60 oranında zam yapıldı.

Böylelikle en düşük yevmiye 533,76 TL’ye çıkarıldı. Yakacak, çocuk, yol ve yemek parasıyla Belde A.Ş. işçisinin en düşük ücreti Ocak ayı itibariyle 15 bin TL oldu.

İkramiye ve bayram parası da eklendiğinde Ocak ayında en düşük giydirilmiş maaş 16 bin 750 TL olurken, şirket işçisine 3 yıllık toplu iş sözleşmesinin ilk yılı için yüzde 85 oranında artış yapıldı.

Öte yandan Büyükşehir’de çalışan 524 ve İSU’da görev yapan 350 kadrolu işçi için ise yevmiye tabanı 373,37 TL’ye çıkarılarak yüzde 60 oranında zam yapıldı. Kadrolu işçilere de sosyal yardım paketinde de yüzde 85 oranında artış yapılmış oldu.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.