Son Dakika Haberler

28 Şubat Aklımızı ve Ruhumuzu donduran soğukla hatırlanacaktır

AK Parti Orhangazi İlçe Başkanı Mustafa Kaya 28 Şubat askeri darbesinin yıldönümünde bir basın açıklaması yaptı Kaya açıklamasında;

28 Şubat Aklımızı ve Ruhumuzu donduran soğukla hatırlanacaktır
Okunma : 75 views Yorum Yap

28 ŞUBAT AKLIMIZI VE RUHUMUZU DONDURAN SOĞUKLA HATIRLANACAKTIR

AK Parti Orhangazi İlçe Başkanı Mustafa Kaya 28 Şubat askeri darbesinin yıldönümünde bir basın açıklaması yaptı Kaya açıklamasında;

1997 yılının 28 Şubat’ında yapılan Milli Güvenlik Kurulu Toplantısı ile postmodern darbe olarak bilinen sürecin başladığını kaydeden Başkan Kaya, “Siyasi literatürümüzde eşsiz acılar ve zulüm karşılığıyla yer alan 28 Şubat aklımızı ve ruhumuzu donduran soğuğuyla hatırlanacaktır. 28 Şubat, asıl operasyon merkezi dışarıda olan odakların hainlik ve alçaklıkta sınır tanımayan ahlaksız, acımasız, duygusuz yerli iş birlikçileri aracılığıyla millet iradesine yapılan iğrenç bir darbedir. Çünkü millete kurulan tuzak, yapılan komplo ve kuşatma doğrudan maddi manevi varlığımızı, ilim ve irfanımızı, ahlâk ve maneviyatımızı, yaşama tarzımızı hedef almıştır. Bu müdahale sadece siyaseti, sadece seçilmişleri hedef alan darbe girişimi olarak değil, vatandaşımıza, memurlara, iş dünyasına, öğrencilere yaptığı zulümle de her zaman hatırlanacaktır. Ancak asıl tahribat değerler üzerinde gerçekleştirilmiş, milletimizin bin yıllık medeniyet değerlerinden koparılması ve nesillerin köklerinden habersiz yetiştirilmesi için düşmanca tutum takınılmış ve hak-hukuk-adalet gibi kavramların ayaklar altına alındığı uygulamalara imza atılmıştır” dedi.

MİLLETİN SERVETİNDEN ÖNCE UMUDU ÇALINDI 

Bu dönemde insanlara büyük zulümler yapıldığını belirten AK Parti Orhangazi ilçe Başkanı Mustafa Kaya, “Gençlerimizin anayasal hak olan eğitim hakları ellerinden alındı. Namusu için ölen bir millet, oruç tuttuğu için, namaz kıldığı için görevinden atılan savcılar vardı. Bir evladımızın annesi başörtülü diye askeri okullara alınmaz, asker evladı için yemin törenine giden anne tel örgüler arkasında evladını arardı. Nice başörtülü öğrenciler okullardan atıldı, öğrenciler kurulan ikna odalarında başlarını açmaları için zorlandı. Yüz binlerce insanımızı mağdur eden 28 Şubat postmodern darbesi, her eve ateş, her göze yaş düşürdü. Milletin, servetinden de önce umudu, hayali, amacı çalındı” diye konuştu.

 

ALLAH BU ACILARI BİR DAHA YAŞATMASIN

Süreçten Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde çıkıldığının altını çizen AK Parti Orhangazi İlçe Başkanı Mustafa Kaya, “Siyasi parti kapatan, siyasi yasaklar getiren, eğitim ve öğretim hakkını kaldıran ve milli iradeye müdahale eden 28 Şubat Süreci’ni milletçe çok iyi analiz etmeliyiz. İktidarı zorla ve gayrimeşru yollarla değiştirmeye çalışanlara karşı milletimiz, her zaman doğrunun, haklının yanında yer almıştır. Ülkemizin temel dinamiklerinin alt üst edildiği böyle bir dönem inanıyorum ki Türk tarihine kara bir leke olarak daha nice bin yıllarca acı ile hatırlanacaktır. Ülkemiz bir baştan diğer uca insan hakları temeline dayanan özgürlükçü bir sistem ile daha nice mutlu ve bahtiyar dönemlere yine bu milletim azim ve kararlılığı ile devam edecektir. Allah bir daha bu ülkeye 28 Şubat’ın karanlık günlerinin bir benzerini daha görmeyi nasip etmesin. Bu vesileyle 28 Şubat’ın tüm mağdurlarını da anmak istiyor, vefat edenlere Allah’tan rahmet, hayatta kalanlara da uzun ve sağlıklı ömürler diliyorum.”