Son Dakika Haberler

3 havalimanına yoğun ilgi

3 havalimanına yoğun ilgi
Okunma : 106 views Yorum Yap

Bakan Yıldırım, Kastamonu, Bingöl ve Şırnak Şerafettin Elçi havalimanlarından 3 ayda yaklaşık 60 bin vatandaşın yolculuk yaptığını belirtti.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, temmuzda hizmete açılan Kastamonu, Bingöl ve Şırnak Şerafettin Elçi havalimanlarının üç aylık uçak ve yolcu trafiği performansını AA’ya değerlendirdi.

Yıldırım, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışları yapılan 3 havalimanına vatandaşların ilgisinin her geçen gün arttığını söyledi.

Üç havalimanında da yolcu trafiğinin bir önceki aya göre kademeli arttığına dikkati çeken Yıldırım, İstanbul ve Ankara merkezli uçuşların yapıldığı havalimanlarına gösterilen ilginin giderek artmasının memnuniyet verici olduğunu kaydetti. Yıldırım, şöyle konuştu:

“Boşuna ‘havayolu halkın yolu oldu’ demiyoruz. Hizmet menzilimiz gittikçe genişliyor, başarı çıtamız her geçen gün daha da yükseliyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı çalışıyor, Türkiye uçmaya devam ediyor. Yeni açılan havalimanlarımızdan 3 ayda yaklaşık 60 bin vatandaşımız yolculuk etti.

Artan talebi karşılamak için bazı günler uçakların sefer sayıları artırıldı. Yeni havalimanlarımıza İstanbul ve Ankara merkezli yapılan uçuşlar, gelen yoğun talepler üzerine hafta içinde de belli günlerde ikiye çıkarıldı.”