Son Dakika Haberler

AK Parti Bursa Büyükşehir Başkan Adayı Belli Oldu!

AK Parti Bursa Büyükşehir Başkan Adayı Belli Oldu!
Okunma : 141 views Yorum Yap

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş Cuma namazı çıkışı Bursada Bugün mikrofonlarına Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı hakkında açıklamada bulundu. Aktaş açıklamasında dikkat çeken bir mesaj vererek, “İnşallah yarın AK Parti’nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak orada yerimizi almış olacağız” dedi.

Yerel seçimin yoğun bir şekilde yaşandığı Bursa’da kimin Büyükşehir Belediyesi adayı olacağı tartışma konusuydu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da aralarında Bursa’nın da bulunduğu 40 ilin belediye başkan adayını Cumartesi günü yapacağı törende açıklayacağını duyurmuştu.

Cuma namazı sonrası Bursada Bugün muhabiri Burcu Sekmen’in adaylık ile alakalı sorusunu yanıtlayan mevcut başkan Alinur Aktaş, “Genel merkezimiz bir süredir değerlendirmeler yapıyor. Türlkiye’de Kurban Bayramı sonrası zaten bir yerel seçim sürecine girdi. Pazartesi günüden itibaren de ortam buna kitlendi. Ben tabi bu manada 2 gündür telefonlar alıyorum. Bize çağrı da yapıldı. Cumartesi günü de Haliç Kongre Kültür Merkezi’nde bununla alakalı bir tören gerçekleştirilecek. Son anda bir aksilik olmazsa biz orada yerimizi alacağız. Ben daha sonra detaylı açıklamayı yapacağım için şimdilik bu kadarı ile yetinelim. Allah ömür verdiyse, herhangi bir aksilik olmazsa inşallah yarın AK Parti’nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak orada yerimizi almış olacağız. Hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi. Ayhan Salman da  “Toplantıda Bursa olarak yerimizi alacağız” mesajını verdi.