Son Dakika Haberler

ABD’de düzenlenen 15 Temmuz programında FETÖ’nün karanlık yüzü anlatıldı

ABD’de düzenlenen 15 Temmuz programında FETÖ’nün karanlık yüzü anlatıldı
Okunma : 70 views Yorum Yap

ABD'de katıldığı programda Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) karanlık yüzünü anlatan emekli Orgeneral Ergin Saygun, "O asla bir din adamı değildir, onun yandaşları da asla merhameti olmayan kişilerdir." dedi. Büyükelçi Serdar Kılıç da, NATO müttefiki olarak ABD'nin özellikle elebaşı Fetullah Gülen'in iadesi konusundaki isteksiz tutumunu eleştirerek, "Terör örgütü elebaşının halen Pensilvanya'da rahat bir şekilde oturuyor olmasını kabul etmemiz mümkün değildir." değerlendirmesinde bulundu.

ABD’de düzenlenen 15 Temmuz programında FETÖ’nün karanlık yüzü anlatıldı

ABD’de katıldığı programda Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) karanlık yüzünü anlatan emekli Orgeneral Ergin Saygun, “O (Fetullah Gülen) asla bir din adamı değildir, Amerika’da böyle değerlendirilmesi tamamen yanlıştır, onun yandaşları da asla merhameti olmayan kişilerdir.” dedi.

Washington merkezli düşünce kuruluşu Türk Miras Vakfınca (THO) organize edilen “15 Temmuz Darbe Girişiminin 3. Yıl Dönümünde Türk-Amerikan İlişkileri” başlıklı panele emekli Orgeneral Saygun ve eski Kongre üyesi Ed Whitfield konuşmacı olarak katıldı.

Panelin moderatörlüğünü FETÖ’nün ABD’deki okullarıyla ilgili “Killing Ed” adlı belgeseli hazırlayan Mark Hall yaptı.

Oturumun başında açılış konuşmasını yapan THO Başkanı Ali Çınar, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminin 3. yıl dönümünde gelinen süreci ve Türk-Amerikan ilişkilerinin son durumunu değerlendirmek amacıyla paneli düzenlediklerini anlattı.

Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç da Türk halkının 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını asla unutmayacağını söyledi.

Kaynak: Hürriyet