Son Dakika Haberler

Ambulans sürücüleri kaygan zeminde eğitim aldı

Ambulans sürücüleri kaygan zeminde eğitim aldı
Okunma : 93 views Yorum Yap

Giresun İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ambulans sürücülerine lyönelik ‘İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi’ uygulaması liman sahasında yapıldı.

Giresun Limanı sahasında, Trabzon ve Giresun İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde yapılan eğitimde, 3’ü kadın 24 ambulans sürücüsü dubalarla çevrili kaygan zeminde araçları eğitim koordinatörleri talimatıyla yoldan çıkarmadan kullanmaya çalıştı. Sürücüler kaygan zeminde güzergahı başarıyla tamamladı. Eğitimde kadın sürücülerin heyecanlı olduğu gözlendi.

Giresun İl Sağlık Müdürü Cengiz Cindemir, ambulansların vatandaşlara her ortam ve şartta hizmet verdiğini belirterek, “Bazen karda, bazen yağmurda vatandaşlarımıza hizmet veriyor. Tabi bu hizmeti verirken ufak tefek bazen büyük kazalar da oluyor. Bu kazalar bazen yol koşullarından dolayı, bazen de şoför hatasından dolayı oluyor. Biz bunları önlemek için ileri sürüş teknik eğitimleri çalışmaları yapıyoruz ve Trabzon’dan Giresun’dan 12-12 olmak üzere toplam 24 kişi eğitim koordinatörleri ile beraber ileri sürüş tekniklerini hem teorik hem pratik çalışmalarını yapıyorlar. Kaygan zemindeki hissiyatı Allah korusun gerçekten kaymadan burada yaşatmaya çalışıyoruz ve nasıl kontrol sağlayacaklarını öğretmeye çalışıyoruz. O anlamda güzel bir çalışma. Ben sürekli şoförlerimize şunu söylüyorum. Öncelikle kendi can emniyetleri daha sonrada hastamızın ve hastalarımızın emniyeti için her türlü trafik kurallarına uymalarını ve her türlü sürüş tekniklerini bilmeleri gerekiyor. Yaptığımız çalışmalarda da kazaları en aza indirmemiz için elimizden geleni yapıyoruz.” şeklinde konuştu.