Son Dakika Haberler

ARTIK MİKROP SOLUMAK İSTEMİYORUZ!

ARTIK MİKROP SOLUMAK İSTEMİYORUZ!
Okunma : 90 views Yorum Yap

10382024_523413731091732_3575978064750317920_o

Saadet Partisi Orhangazi İlçe Teşkilatı olarak defaaten gündeme taşıdığımız alt yapı çalışmalarından kaynaklanan sorunlar, ilçe halkımızı ve esnafımızı mağdur etmeye devam ediyor. İş bilmez basiretsiz yöneticilerin neden olduğu toz ve çamur sorunu kangren haline gelmiş, halkımızı ve esnafımızı adeta canından bezdirmiştir. 
Daha önce de vurguladığımız gibi dünyada ilk altyapı çalışması ilçemizde yapılmıyor. Bu tür büyük projelerde planlama ve ihale aşaması çok önemlidir ve titizlikle yürütülmelidir. Planlama ve ihale aşamasında bilerek yapılan yanlışlar ile alt yapı çalışmaları eziyet haline dönüşmüş, sağlık sorunlarına ve maddi zararlara neden olmuştur. Toz bulutu sebebiyle ilçe halkımız kavurucu sıcaklarda bile kapılarını ve pencerelerini açamaz hale gelmişlerdir. Bronşit ve astım hastaları içerisinde her türlü mikrop barındıran tozun vermiş olduğu rahatsızlık sebebiyle sık sık hastenelere gitmektedirler. Evlerde ve işyerlerinde bulunan elektronik cihazlar yoğun toza maruz kaldıkları için bozulmaktadırlar. Altyapı çalışmaları ile köstepek yuvası haline gelen cadde ve sokaklarımız araçlarımızı 5 yaş yaşlandırmıştır. İlçe esnafı da tozdan nasibini almış, dükkân vitrinleri ve rafları tozdan görünmez hale gelmiştir.
2014 yerel seçimleri sonrasında işbaşına gelen yeni yönetim “İhaleyi ve planlamayı biz yapmadık, bizim suçumuz günahımız yok” demeye getirse de İsmail TARTAR döneminde 13 tane belediye meclis üyesi ile çoğunlukta bulunan sizler, pek ala bu duruma engel olabilirdiniz. Sayın Neşet ÇAĞLAYAN, ilçemizin Bursa Büyüş Şehir’e bağlanacağı bilinmesine rağmen altyapı gibi büyük ve altından kalkılması zor bir proje, yangından mal kaçırır gibi planlanırken ve ihale edilirken sizler nerelerdeydiniz. Şu anda Orhangazi halkı ve esnafı altyapı çalışmalarından ve toz bulutundan muzdaripse bunun sorumlusu sizlersiniz.
Yeni belediye yönetimi altyapıda yaşanılan sorunlara ilişkin bir çözüm üretememiştir. 2023 vizyonunun yerel temsilcileri olduklarını iddia edenler, 1923 yılında bile insanlara reva görülmeyecek sıkıntıları yaşatmaya devam ediyorlar. Geçen 5 aylık sürede altyapı sorunlarını kendisine sıkıntı etmeyen ve mağduriyetleri görmezden gelen yöneticiler, ramazan eğlenceleri, festivaller, yurtiçi ve yurtdışı gezileri, müzik organizasyonları ve havai fişek gösterileri ile eğlenerek halkımıza karşı sorumluluklarını yerine getirmeye çalışıyorlar. Şimdi biz buradan belediye başkanına ve sorumluluk makamındaki yöneticilere sesleniyoruz; 
İlçe esnafımız, halkımız, çocuklarımız ve hastalarımız altyapı çalışmalarının neden olduğu toz bulutu sebebiyle mağduriyet yaşarken siz hala neyin eğlencesindesiniz. Bu toz bulutu ve soluduğumuz mikroplu hava neden sizi kaygılandırmıyor. Neden sorumluluğunuzun gereğini yerine getir miyorsunuz? Neden çözüm üret miyorsunuz?
Saadet Partisi İlçe Teşkilatı olarak bir an önce altyapı çalışmalarının neden olduğu sıkıntılar için önlem alınmasını haklımız adına talep ediyoruz. Artık mikroplu hava solumak istemiyoruz. Ana arterlerde aylar önce göstermelik olarak başlatılan ve devam ettirilmeyen asfaltlama çalışmalarının bir an önce başlatılması gerekmektedir. Asfaltlama çalışmalarının başlatılmaması halinde ilçe halkımız ile birlikte sonuç alıcı eylemlerde bulunacağımızı kamuoyuna deklere ediyoruz.
Saadet Partisi Orhangazi İlçe Teşkilatı