Son Dakika Haberler

Asfalt Çalışması Başlatıldı

Asfalt Çalışması Başlatıldı
Okunma : 111 views Yorum Yap

asfalt (21)

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan’ın ‘BUSKİ asfalt ihalesini yapana kadar, vatandaşımız mağdur olmasın diye gerekirse biz çözüm üretiriz’ dedikten kısa bir sonra şehrin en işlek caddesinde asfalt çalışması başlatıldı.

 

YALOVA CADDESİ BAYRAMA KADAR BİTECEK

Orhangazi Belediyesi ekiplerinin Yalova Caddesi’nde başlattığı geçici asfalt çalışması sayesinde ilçe toz ve çamurdan kurtulmuş olacak. Muradiye Camii önünden başlayan asfalt çalışması hava şartları müsaade ederse aralıksız devam edecek. Ramazan bayramına kadar ilçenin en işlek caddesi olan Yalova Caddesi tamamlanmış olacak.

 

BAYRAMDAN SONRA DİĞER CADDELER

Asfalt çalışması Ramazan Bayramı’ndan sonra da devam edecek. Belediye ekipleri, BUSKİ’nin asfalt çalışması başlayıncaya kadar şehrin ana caddelerini asfaltlamaya devam edecek. Ana arterlerde her gün bir kamyon asfalt dökülecek. Orhangazi Belediyesi geçici sıcak asfalt teminini ise Karayolları’ndan yaptı.

 

ÇAĞLAYAN; ‘ÖNCELİKLİ MESAİMİZ YOLLAR’

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Orhangazi’de uzunca bir zamandır yaşanan toz ve çamur sorununun önüne geçmek için çalıştıklarını söyledi. Daha önce başlatılan asfalt çalışmalarının ihale sürecine girmesinden sonra yollardaki çamur ve çukur noktaların mıcırla kapatıldığını ifade eden Başkan Çağlayan, ‘Artık toz ve çamura karşı ihale sürecini bekleyecek durumda değiliz. Hiç olmazsa Orhangazi’nin en merkezi caddesini bu sıkıntıdan geçici de olsa kurtaracağız. Bu caddemiz bayrama toz ve çamur olmadan girecek. Diğer caddelerimizde de bayramdan sonra çalışma devam edecek. Alt yapı ve yollardaki çalışma sürecinin en kısa sürede tamamlanması bizim en büyük temennimiz. Bunun için çalışıyoruz’ dedi.