Son Dakika Haberler

Aydın, gündeme ilişkin değerlendirmeleri canlı yayında Bursa TV’ye değerlendirdi

AK Parti Bursa Milletvekili, Anayasa ve İnsan Hakları Komisyonları Üyesi Av. İsmail Aydın, gündeme ilişkin değerlendirmeleri canlı yayında Bursa TV’ye değerlendirdi. Önceki akşam Ankara’da TBMM’den yapılan canlı yayında konuk olan İsmail Aydın, haber bülteninde sorulan soruları yanıtladı.

Aydın, gündeme ilişkin değerlendirmeleri canlı yayında Bursa TV’ye değerlendirdi
Okunma : 136 views Yorum Yap

Aydın, kendisine sorulan “Hain saldırım tam da Anayasa metninin sunulduğu günün akşamına denk geldi, bu yaşanana tesadüf mü dersiniz, ne dersiniz?” sorusuna bunun asla bir tesadüf olamayacağı cevabını vererek; “Bu yaşananlara asla tesadüf diyemeyiz. Bu coğrafya da yaşamanın en ağır bedellerinden birini yaşadık ne yazık ki. Malum bu Mezopotamya coğrafyasında tarihten bu yana herkesin gözü olan bir coğrafya da yaşıyoruz. Bizler bu coğrafyaya atalarımızın kanları ile geldik, şehitlerimizin kanları ile buradayız. Bu coğrafyada bu millet ne zaman bir atılıp yapmak istese paçasından aşağı asılıyorlar. Yapılan terör saldırılarının hiçbiri tesadüf değil. Hepsi bir amaca mahsustur, bir mesaj vermek içindir. Bu tüm terör örgütlerinin tamamı dış güdümlüdür. O nedenle bir anayasa değişikliği ve yeni sisteme değişiklik arifesinde olması asla tesadüf olamaz. Mevcut sitem bize dar geliyor, atılım yamak ve Cumhuriyetimizin 100. yılında taçlandırmak istiyoruz. Bu nedenle önümüzde ki dönemde temsilde adalet ve yönetimde istikrar sağlamak istiyoruz. Bu nedenle bizler koalisyonların kapanmasını istiyoruz. Siz adına ne derseniz deyin. Anayasa değişikliğinin sunulduğu gün iki patlama bu nedenlerle asla tesadüf değildir. Bizler bu bedeli ödeyeceğiz ama bizlere bedel ödetmek isteyenlerinde burnunda fitil fitil gelecek ve döktükleri kanda boğulacaklardır. Bundan sonra ki dönemleri milletçe el ele aşacağız, muasır medeniyetler seviyesine çıkacağız” değerlendirmesinde bulundu.

BU MİLLET CHP’YE ASLA PİRİM VERMEYECEK

Program yapımcısının İsmail Aydın’a sorduğu “Yeni Anayasa ve Ana Muhalefetin Rolü, Kılıçdaroğlu’nun kan dökülmek gerekir açıklaması ve bomba patlatılması nasıl ilişkilendireceğiz” sorusuna ise CHP’nin kaostan beslendiği cevabını verdi. Aydın, sorulan sorunun açıklamasında ve cevabında; “Bu açıklama Kılıçdaroğlu ve CHP için çok talihsiz bir açıklama idi. Bu ülkede demokratik siyaset yapan hiçbir siyasi parti liderinin böyle bir beyanatta bulunma hakkı yoktur. Bu ülkeye başkanlık sistemi gelecekse ve buna millet evet diyorsa herkesin saygı duymaktan başka yolu yoktur. Hepsi millete rağmen siyaset yapmamayı öğrenecektir. Milletin getirdiği bizim başımızın üstündedir. Millete rağmen siyaset yapma devri bitti ne yazık ki halen CHP bunu göremiyor. Halen 1940’lı yıllarda takılıp kalan bir CHP var. O dönem bitti kapandı. 15 Temmuzdan sonra millete rağmen asla bir şey olamayacağını herkes anlamalı. O yüzden yeni anayasa paketi ister 330 ister 400 ile geçsin. Kaç ile meclisten geçerse geçsin bizler bunu milletimizin önüne sunacağız. Milletimiz ne derse bizler onu yapacağız. Bu gayet açık ve nettir. Onlar halen 1940’larda kaldılar. Bu yüzden milletimiz asla CHP’ye pirim vermez. CHP o yüzden 1950’den bu yana iktidara milletimiz tarafından getirilmemiştir. Ya darbe sonralarında ya kaos dönemlerinde iktidar olmuştur.Ama bu millet nasıl 1923’te bu cumhuriyeti kurup devrimci yapısını ortaya koyduysa yine milletimiz azim ve kararlığını ortaya koyacaktır” dedi.