Son Dakika Haberler

Aydın, Terörle mücadele hedefinden asla ve asla taviz verilmeyecektir

AK Parti Bursa Milletvekili Anayasa Komisyonu ve İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Üyesi İsmail Aydın, İstanbul'da 11 polisin şehit olduğu, 4 vatandaşın hayatını kaybettiği, 36 kişinin de yaralandığı bombalı terör saldırısına tepki gösterdi.

Aydın, Terörle mücadele hedefinden asla ve asla taviz verilmeyecektir
Okunma : 102 views Yorum Yap

AK Parti Bursa Milletvekili Anayasa Komisyonu ve İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Üyesi İsmail Aydın, İstanbul’da 7 polisin şehit olduğu, 4 vatandaşın hayatını kaybettiği, 36 kişinin de yaralandığı bombalı terör saldırısına tepki gösterdi.

Koruya ilişkin açıklama yapan İsmail Aydın, Mübarek Ramazan’ın ilk günlerinde masum vatandaşlarımızı öldürmeyi hedefleyen terör örgütleri, insanlığa ve bütün insani değerlere düşman olduklarını bu saldırıyla bir kez daha göstermişlerdir.

Ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti Devleti terörle mücadele hedefinden asla ve asla taviz vermeyecektir. Güvenlik ve adli birimlerimiz, büyük bir dikkat ve titizlikle iz sürerek bu alçak saldırıyı gerçekleştirenleri ve onları azmettirenleri mutlaka ortaya çıkartacaktır” dedi.

Aydın, “Böyle haince saldırılardan medet umanlar bilmelidirler ki milletimiz birlik ve beraberlik içinde yaşamaya devam edecektir. Bu terör olayları milletimizi yıldırmayacak, birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirecektir. Milletimiz bu hunharca saldırıyı yapanlara asla prim vermeyecektir. Vatandaşlarımız yaşanan bu olaylar karşısında metanetini korumalı ve sağduyulu olmalıdır. Millet olarak hiç moralimizi bozmadan birlik ve beraberlik içinde el ele vererek yolumuza devam etmemiz gerekiyor. Türk, Kürt, Laz ve Çerkez vatandaşlarımız kan ve silahla beslenen bu mihrakları tasfiye edecektir. Terörün amacı, demokratik sivil siyaseti engellemek ve kaos ortamı yaratmaktır. Bunu başaramayacaklar. Şunu herkes bilmelidir ki hiçbir terör saldırısı bizi korkutamaz. Kardeşliğimizi bozmaya çalışanlar er veya geç yüce adaletine hesap vereceklerdir. Masum insanların katledilmesinin açıklanabilir hiçbir haklı sebebi yoktur. İnsanları korkutarak, katlederek terör hiçbir sonuç alamayacaktır. Bizim yapmamız gereken Laz’ı, Çerkez’i, Kürt’ü ve Türk’ü ile birlikteliğimizi korumak, kardeşliğimizi pekiştirmektir. Bu mübarek Ramazan günü saldırıyı yapanlar da destekleyenler de insanlıktan nasibini almamıştır. Bugüne kadar pek çok defa canlı bomba, bombalı araç, çukurlara ve akla gelen her yere döşenen tuzaklı patlayıcılarla yapılan saldırılara maruz kalan Türkiye, terör karşısındaki dik duruşundan taviz vermeyeceğini, terörle mücadelesini kararlılıkla sürdüreceğini tüm dünyaya göstermiştir.

Vezneciler’deki patlama da, sonuç vermeyeceği kesinlikle bilinen, hiçbir fikre, hiçbir inanca hizmet etmesi mümkün olmayan, sadece kan dökme amaçlı bir saldırıdan başka bir şey değildir.

Türkiye, bugüne kadar hiçbir şehidinin kanını yerde koymamış bir devlettir. Bu saldırının failleri de, döktükleri kanın bedelini mutlaka misliyle ödeyeceklerdir. Saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun” dedi.