Son Dakika Haberler

Başbakanımızın Dediği Gibi YA İSTİKLAL, YA ÖLÜM

AK Parti Bursa Milletvekili, Anayasa ve İnsan Hakları Komisyonları Üyesi Av. İsmail Aydın, Van, Elazığ ve Bitlis’te meydana gelen hain terör saldırılarının ardından değerlendirmelerde bulundu.

Başbakanımızın Dediği Gibi  YA İSTİKLAL, YA ÖLÜM
Okunma : 173 views Yorum Yap

 

AK Parti Bursa Milletvekili, Anayasa ve İnsan Hakları Komisyonları Üyesi Av. İsmail Aydın, Van, Elazığ ve Bitlis’te meydana gelen hain terör saldırılarının ardından değerlendirmelerde bulundu.

İsmail Aydın, açıklamasında ilk zamandan itibaren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın altını çizdiği ve bu ihanet şebekelerinin işbirliği içinde olduğunun en somut örneğinin bu son hain saldırılarla ortaya çıktığını kaydetti.

Aydın; “Hepimiz 79 milyon Türkü, Kürdü, Lazı, Arnavudu, Çerkezi bu karanlık zihniyetle ve arkasındaki karanlık odaklarla mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

PKK terör örgütü maalesef son zamanlarda FETÖ terör örgütü ile yarışırcasına bölgede saldırı yaptığını aktaran İsmail Aydın, şöyle konuştu:

“Terör örgütü PKK bebekleri, çocukları, kadınları, yaşlıları ve sivilleri katlediyorlar. Diyarbakır çevre yolu inşaatında çalışan diğer kamyonların arasına saklanan teröristler 15 tonluk bir bombayla buraya saldırı gerçekleştiriyorlar. Karakolun etrafı 7 tonluk beton bloklarla sarılmasına rağmen devasa krater çukurunu oluşturacak şekilde bir büyük patlama sonucunda maalesef 8 canımız gitti. Çok sayıda da yaralımız var. Aynı şekilde Elazığ’da da hain saldırı da güvenlik güçlerimiz, Bitlis’te de askerlerimiz ve köy korucularımız şehit edildi.  PKK’nın bu tür eylemlerini ve zihniyetini lanetliyorum. FETÖ terör örgütünün darbe teşebbüsüne paralel onlar da burada yapıyorlar. Bunların arasındaki akrabalık da bu şekilde ortaya çıktı. Nereden ortak beslendikleri de ortaya çıkmış oluyor. “Van ve Elazığ’da kalleşçe ve de alçakça yapılan saldırılara binlerce kez lanet olsun! Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Pensilvanya’daki Deccal de, Kandil’deki hainler de şunu iyi bilsin: Ne Deccal’in tankı tüfeği, ne de Kandil’in bombası, hendeği aziz milletimizin imanlı yüreği karşısında galip gelemeyecek! Şu da çok iyi bilinmelidir ki; bütün bu saldırılar PKK/Kandil görünümlü birer FETÖ eylemidir.”” dedi.

BAŞBAKANIMIZIN DEDİĞİ GİBİ

YA İSTİKLAL YA ÖLÜM

İsmail Aydın, açıklamasında AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım’ın Elazığ ziyaretinde söylediği; “işin sonu nereye varırsa varsın “ya istiklal ya ölüm” diye yollarına devam edeceklerini belirterek; “Çünkü bu hain örgütler Türkiye’nin geleceğini karartmaya çalışıyorlar, bunların akıl hocaları var. Bunların yerli ve milli bir tarafları yok, bunlar ne güneydoğuyu, ne doğuyu, ne batıyı ne Kürtleri… Böyle bir sorunları yok. Sorun ne? Bölgedeki insanların en büyük sorunu bölücü terör örgütüdür. Dolayısıyla bu bölücü terör örgütünü bölge insanımızla aramızdan çıkaracağız ve el ele, omuz omuza Türkiye’nin gelecek yolculuğunda birlikte hareket edeceğiz. 15 Temmuz’da bir kez daha gördük ki hiçbir güç bu asil milleti yenemez. O gün, o gece hepimiz beraber olduk, her siyasi görüşten, her meşrepten, farklı düşünceden insanımız bayrağını aldı, akın akın meydanlara koştu. Bugün de buradayız, bugün de CHP’den, AK Parti milletvekillerimizle ve her görüşten vatandaşımızla beraberiz, biriz, dayanışma içindeyiz. Bu birlikteliğimiz konu vatan, memleket olunca gerisi teferruattır anlayışıyla devam edecek. Bir kez daha hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, Gazilerimize acil şifalar dilerken Aziz Milletimize başsağlığı diliyorum” dedi.