Son Dakika Haberler

BAŞKAN AYDIN’DAN 15 TEMMUZ MESAJI

BAŞKAN AYDIN’DAN 15 TEMMUZ MESAJI
Okunma : 785 views Yorum Yap

Başkan Aydın, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“15 Temmuz 2016 akşamı çok önemli bir şey öğrendi dünya. millet iradesinin cesaret ve ferasetle tecelli ettiği, tarihimize altın harflerle yazılmış büyük demokrasi mücadelesinin adıdır. 251 demokrasi şehidi verdiğimiz örnek bir kahramanlık destanı yazarak ilan etti.

Türkiye, 15 Temmuz 2016 akşam saatlerinden itibaren tarihinin en kritik günlerinden birini yaşamıştır. Ülkemizin ve milletimizin gözbebeği olan Türk Silahlı Kuvvetlerimiz içinde çöreklenmiş bir grup, emir-komuta zinciri dışına çıkarak darbe girişimi başlatmıştır. Fethullahçı terör örgütü üyesi oldukları anlaşılan bu grup, uçaklarla, helikopterlerle, tanklarla, silahlarla devlete ve millete karşı hunharca saldırıya geçmiştir. Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’nın liderliğinde aziz vatanperver halkımız hainlere karşı dik durarak kadın, erkek, yaşlı, çocuk demeden sokaklara dökülmüş tanklara karşı göğüslerini siper ederek canları pahasına kalkışmayı engellemiş tarihe adını altın harflerle nakşedilecek bir zafere imza atmışlardır.

15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günüdür. Bugün tarihte bir dönüm noktasıdır, unutmamalı ve unutturmamalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz’un üçüncü yılında; kurtuluştan itibaren canını ve kanını bu ülkenin bağımsızlığına adayan bütün şehitlerimizi saygı, sevgi, şükran, minnet ve rahmetle anıyor, tüm gazilerimize esenlik dileklerimizi ve saygılarımızı sunuyorum.”

“TÜM HALKIMIZI DAVET EDİYORUZ”

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde bir dizi etkinlik gerçekleştirileceğini belirterek, ilçe sakinlerine bu etkinliklere katılma çağrısında bulundu. 15 Temmuz Pazartesi günü saat 11.00’de İlçe Şehitliğinin ziyaret edileceğini hatırlatan Başkan Aydın, saat 13.00’de Gazi Orhanbey Camii’nde Mevlid-i Şerif okutulacağını daha sonra saat 14.00’’da Alitekin İ.Ö. Okulun’da gerçekleştirilecek olan konferansa herkesi davet etti.  Başkan Aydın, saat 20.00’da Armagaz önünden Cumhuriyet Meydanı’na Milli Birlik Yürüyüşü’nün ardından Cumhuriyet Meydanı’nda 15 Temmuz programının yapılacağını da vurgulayarak, Orhangazi halkını etkinliklere davet etti.