Son Dakika Haberler

-BAŞKAN EDEBALİ YILDIRIMLILARLA EL ELE.

1-YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL HAKKI EDEBALİ, 69 MAHALLEDE 402 HANEYİ ZİYARET EDEREK VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ..

-BAŞKAN EDEBALİ YILDIRIMLILARLA EL ELE.
Okunma : 119 views Yorum Yap

1-YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL HAKKI EDEBALİ, 69 MAHALLEDE 402 HANEYİ ZİYARET EDEREK VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ.

-YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL HAKKI EDEBALİ:  “YILDIRIM’I YENİDEN AYAĞA KALDIRIRKEN, ORTAK AKIL ANLAYIŞIYLA, İLÇEMİZDE ÇALINMADIK KAPI, GÖRÜŞÜLMEDİK TEK BİR KİŞİ BİLE BIRAKMIYORUZ.”

-BAŞKAN EDEBALİ: “ORTAK AKLI VE KATILIMCI BELEDİYECİLİĞİ ESAS ALAN YÖNETİM ANLAYIŞIMIZLA YENİ YILDIRIM’I İNSANLARIMIZIN MUTLULUĞU ÜZERİNE İNŞA EDİYORUZ.”

BURSA- Yıldırım’ın her hafta başka bir mahallesinde ilçe sakinlerinin evlerine konuk olan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, vatandaşların talep ve önerilerini dinliyor.

İnsan odaklı hizmet politikasıyla Yıldırımlıları evlerinde ziyaret eden Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, vatandaşlarla yüz yüze görüşerek istek ve taleplerini ilk ağızdan dinleyerek çözüm getiriyor. Başkan Edebali, 2016 Ocak’tan itibaren başladığı ev ziyaretleri programlarında bugüne dek 69 mahallede 402 haneye konuk oldu. Her hafta başka bir mahallede ev ziyaretleri gerçekleştirdiğini belirten Başkan Edebali, “Anadolu’dan, Balkanlar’dan, Kafkaslar’dan ve tüm gönül coğrafyamızdan şehrimize gelen vatandaşlarımızla birlikte oluşturduğumuz kültür mozaiği toplum yapımızla önemli bir zenginliğe sahibiz. 750 bini aşkın nüfusuyla bu büyük ailenin ve dayanışma duygularını güçlendirmek adına hemşehrilerimizin evlerine misafir oluyor, çalışmalarımızı paylaşıyoruz” dedi.

ÖNCELİK VATANDAŞ MEMNUNİYETİ

İdeal ve yaşanabilir şehir Yıldırım hedefinin mutlu insanlarla gerçekleşebileceğinin bilinciyle çalışmalarını sürdürdüklerini söyleyen Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Hemşehrilerimizin ayağına hizmet götüren ‘Edebali ile El Ele’ projemiz kapsamında ekiplerimiz 2015 yılının Aralık ayından bugüne ilçemizin tamamında 69 mahallemizde 33 bin 254 haneyi ziyaret etti. Kendimize yönetim biçimi olarak ilke edindiğimiz ‘Katılımcı Belediyecilik’ anlayışıyla vatandaşlarımızdan elde edilen bilgi, talep ve öneriler doğrultusunda Yıldırım’ın tümünde yürütülecek hizmetlerin yol haritasını sağlıklı bir şekilde planlamaya devam ediyoruz. Mobil ekiplerimiz sayesinde de aksaklıklara anında müdahale ederek hemşehrilerimizin memnuniyetinin en üst seviyede olmasını sağlıyoruz” diye konuştu.

GÜÇLÜ AİLE, GÜÇLÜ TOPLUM VURGUSU

Hizmet önceliklerinin insan odaklı olduğunu da vurgulayan Başkan Edebali, “Gerek fiziki, gerek ise sosyal ve kültürel açıdan Yıldırım’ı yeniden ayağa kaldırırken, ortak akıl anlayışıyla, ilçemizde çalınmadık kapı, görüşülmedik tek bir kişi bile bırakmıyoruz. Ramazan ayında da vatandaşlarımızın iftar sofralarına konuk olarak kutsal ayın maneviyatını birlikte yaşadık. İnsana dokunmayı esas alan bu anlayış doğrultusunda şehrimizi geleceğe taşırken ‘İdeal Şehir Yıldırım’ hedefimize adım adım yaklaşıyoruz” şeklinde konuştu. Toplumu ayakta tutan en önemli unsurların güçlü aile bağları, komşuluk ilişkileri ve toplumsal dayanışma ruhu olduğunu da işaret eden Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Yüksek dayanışma ve paylaşma duygusuna sahip bir kültürümüz var. Bizlerde ev ziyaretlerimizi devam ettirerek birlik ve beraberliğimizi pekiştirerek, ihtiyacımız olan mahalle kültürünü de ayakta tutuyoruz. Bizi güçlü kılan bu hasletlerimizi yaşatmak ve geliştirmek adına sık sık hemşehrilerimizle bir araya geliyoruz” ifadelerini kullandı..