Son Dakika Haberler

Başkan Işık : “Sosyal Belediyecilik, Toplumsal Dokumuzun Korunması İçin Önemli”

Gürsu Belediyesi, sosyal yardım hizmetleri kapsamında temin edilen engelli sandalyelerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam ediyor.

Başkan Işık : “Sosyal Belediyecilik, Toplumsal Dokumuzun Korunması İçin Önemli”
Okunma : 100 views Yorum Yap

Gürsu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Sosyal Hizmetler Birimi bünyesinde oluşturulan Şefkat Mağazası aracılığıyla yapılan giysi, gıda, ev eşyası, yakacak gibi yardımların yanında, gelen diğer talepler de değerlendirilerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmakta.

Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Uzun bir süredir sosyal sorumluluk gerektiren çalışmaların içerisinde olduğumuzdan, bulunduğumuz vazifelerde engelli vatandaşlarımızla daha yakından ilgileniyoruz. Hepimiz birer engelli adayıyız. Engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak amacıyla yapılan yasal düzenlemelerle de engelli kardeşlerimize önemli haklar tanındı. Sosyal belediyecilik, toplumsal dokumuzun korunması için önemli. Bu bağlamda sosyal belediyecilik hizmetlerimiz kapsamında gelen talepleri geri çevirmemeye gayret ediyoruz, ihtiyaç sahiplerine destek oluyoruz. Engelli araçlarını temin etmenin yanında, araçların bakım ve onarımını da yapıyoruz. Destekleri için HASVAK’ a (Hasta ve Hastanelere Yardım Vakfı) teşekkür ediyorum” dedi.