Son Dakika Haberler

Başkan Olay Tv Yayınına Katıldı.

Başkan Olay Tv Yayınına Katıldı.
Okunma : 122 views Yorum Yap

OLAY TV YAYINI (1)

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan Olay TV’nin konuğu oldu. Çağlayan Olay TV’de Mustafa Özdal tarafından hazırlanan ve ilçe belediye başkanlarına yer verilen özel bir program nedeniyle Çağlayan kamera karşısına geçti. Tecrübeli gazeteci Mustafa Özdal tarafından hazırlanan programın çekimleri İznik Gölü Orhangazi sahilinin eşsiz doğal güzelliği içinde yapıldı. İskele Pub isimli mekanda yapılan çekimlerde Başkan Neşet Çağlayan Mustafa Özdal’ın sorularını yanıtladı.

Turizmi önemsiyoruz

OLAY TV YAYINI (2)
Belediye başkanı Neşet Çağlayan, Orhangazi’nin tanıtımı için çok önemli projeler düşündüklerini belirterek, bunlardan birisi de Eylül ayında yapılacak olan Turşu Festivalimiz. Bu tür organizasyonlar ile Orhangazi’nin bu eşsiz doğal güzelliğini tüm Türkiye’ye tanıtmayı da hedefliyoruz dedi. Mustafa Özdal’ın sorularını yanıtlayan Başkan Çağlayan, Orhangazi’nin sanayi ve tarım kenti olma özelliği taşıdığını belirterek, buna biz turizmi de eklemek istiyoruz. Bunun için Gürle dağı yamaç paraşütü, Keramet Ilıca tesisleri ve İznik Gölü son derece uygun alanlar. Biz bu alanların iç turizme açılması, daha fazla insanın bu bölgelere gelmesi için çalışmalar yürüteceğiz dedi. Orhangazi’nin daha fark edilebilir bir ilçe olabilmesi için uğraş vereceklerini ifade eden Çağlayan bunun için de tesisleşme çok önemli. Bu noktada Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte İznik Gölü Orhangazi sahili için birkaç proje planlıyoruz. Bunlardan birisi de göl içine yapılacak olan Sukaypark projesi olacak. Böyle bir proje ile birlikte gölü su sporlarına da kazandırma şansımız olacak dedi.

Program önümüzdeki günlerde yayınlanacak


Yaklaşık 1 saat süren çekimlerde Neşet Çağlayan Mustafa Özdal’ın sorularına yanıt verdi. Program çekimlerinin tamamlanması ile birlikte de hangi gün ve saatte yayınlanacağı duyurulacak.

OLAY TV YAYINI