Son Dakika Haberler

Başkan otoyol firmasını ziyaret etti

Başkan otoyol firmasını ziyaret etti
Okunma : 178 views Yorum Yap

baskan-otoyol

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, meclis üyesi Mehmet Şahin ile birlikte Gebze-Orhangazi-İzmir otoyolu projesinin Tünel ile Bursa arasında kalan otoyol inşaatını yürüten Makyol İnşaat’ın şantiyesini ziyaret etti. Burada proje müdürü ile görüşen Çağlayan, otoyol çalışmaları hakkında da bilgi aldı.

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Makyol Firmasının Karsak boğazındaki şantiyesini ziyaret etti. Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu projesinin tünel çıkışından Bursa’ya kadar olan bölümünden sorumlu olan Makyol İnşaat’ın şantiyesinde incelemelerde bulunan Belediye başkanı Neşet Çağlayan, Makyol proje müdürü Bülent Yazaltın’ı makamında ziyaret etti.

Proje hakkında bilgi aldı

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan ve Meclis üyesi Mehmet Şahin, Makyol Proje Müdürü Bülent Yazaltın’dan projenin geldiği nokta ile ilgili bilgi aldı. Proje hakkında ve Tünel ile karsak boğazındaki kavşak ile ilgili bilgi aktaran proje müdürü Yazaltın, Çağlayan’a projenin kendi sorumluluk alanında gelinen noktayı özetledi.

Proje bizim için çok önemli

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan ziyaret ile ilgili yaptığı değerlendirmede, Makyol İnşaat yetkilileri ile bir araya geldiklerini belirterek, Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyol projesi sadece Orhangazi ve bölge için değil Türkiye için son derece önem arzeden bir proje. Proje ile İstanbul-İzmir arası 3,5 saate düşecek. Aynı zamanda İstanbul-Orhangazi arası ise 1 saatten daha az bir zamana düşecek. Bu da Orhangazi için yeni fırsatlar demek dedi. Çağlayan, projenin getirileri ve götürüleri üzerinde sürekli bir değerlendirme ve araştırma içinde olduklarının da mesajını verecek, biz Orhangazi menfaatleri neyi gerektiriyorsa onun için uğraşıyoruz dedi.