Son Dakika Haberler

Başkan Üreğil Mahallesini Ziyaret etti.

Başkan Üreğil Mahallesini  Ziyaret etti.
Okunma : 106 views Yorum Yap

 

Başkan üreğil ziyaret (5)

Belediye Başkanı Çağlayan’a Üreğil Mahallesi ziyaretinde Başkan Yardımcısı Necmettin Şahin, Meclis Üyesi Turgay Peker, Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Burak ve Ak Partili yöneticiler eşlik etti. Üreğil Mahallesi Muhtarı Recep Günay ve köy temsilcisi Selami Ekeman’ın karşıladı heyet Üreğil halkıyla sohbet ettikten sonra devam eden çalışmalar ile yapılması planlanan yatırımları inceledi.

 

Kuran Kursu yapılacak

Üreğil’de kültür merkezi olarak kullanılan bina yetersiz kalınca yeni bir kültür merkezi için çalışma başlatıldı. Köy toplantıları ve cemiyetlerinin yapılacağı yeni kültür merkezinde Belediye yardımlarıyla düzenleme yapılacak. Eski kültür merkezi ise Belediye tarafından Kuran Kursu’na dönüştürülecek.

3

Üreğil’de toprak yol kalmayacak!

Üreğil’de bir süre önce başlayan parke taşı çalışmaları hızla devam ediyor. Büyük bir kısmı tamamlanan parkeleme çalışmaları kapsamında, köy içi yollar araçların rahat geçebileceği duruma getirilirken, uygun yerlerde de meydan çalışmaları yapıldı. Belediye parkeleme çalışmalarından sonra çeşme ve çocuk oyun alanlarına da el atacak.

Başkan üreğil ziyaret (10)

Ramazan etkinlikleri yapılacak

Başkan Çağlayan Üreğil ziyareti sırasında talepleri tek tek not aldı. Halkının Belediye imkanlarından faydalandığı daha rahat yaşayabileceği bir Üreğil oluşturmak istediklerini söyleyen Çağlayan, Ramazan ayında da köyde faaliyetler yapılacağını söyledi. Bu kapsamda Üreğil’de 300 kişilik iftar programı düzenleneceği ve etkinliklerin sahneleneceği bir gece düzenleneceği bildirildi.

5

Muhtar teşekkür etti

Üreğil Mahallesi Muhtarı Recep Günay, Belediye eli değdikten sonra Üreğil’in değiştiğini ve güzelleştiğini söyledi. Belediye Başkanı Neşet Çağlayan’ın her dertlerini dinlediğini ve çözüm ürettiğini ifade eden Muhtar Günay, desteklerinden dolayı Başkan’a teşekkür etti.