Son Dakika Haberler

Bekir Aydın’a CHP’den Davet Var

Bekir Aydın’a CHP’den Davet Var
Okunma : 523 views Yorum Yap

Orhangazi CHP İlçe Başkanı Ender Teke yaptığı açıklamada ”Bekir Aydın ile AKP’nin genel yaklaşım ve düşünceleri arasında geniş uçurumlar var. Bekir Aydın Büyükşehir’den memnun değil. Orhangazi’nin geleceğini düşünüyorsa CHP’ye gelip burada siyaset yapabilir.” çağrısında bulunarak. Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın’ı CHP’ye davet etti. İşte Açıklamanın tamamı;

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın’ı CHP’ye davet ediyoruz”
Orhangazi Belediyesi’nin faaliyet raporu belediye meclisinde görüşüldü. Meclis oturumundaki konuşmalarda ortaya çıkan gerçek şudur: Belediye Başkanı Bekir Aydın ile bünyesinde siyaset yaptığı AKP’nin genel yaklaşım ve düşünceleri arasında geniş uçurumlar bulunuyor.
Belediye Başkanı Bekir Aydın, İngiltere Başbakanlarından Churchill’i örnek vererek Orhangazililere sadece ıstırap ve gözyaşı vaat ediyor. Aynı gün, aynı salonda, aynı mecliste konuşan Başkan Yardımcısı İlhan Kılıç ise AKP belediyeciliğinin tüm Türkiye’de çığır açtığını ‘Belediyeciliğin nasıl yapıldığının en güzel örnekleri arasında olduğunu’ savunuyor. Başkan Yardımcısının bu konuşmasının nasıl bir bakış açısı olduğunu anlayamadık… Sanki bizim, hepimizin, belediye ne yapamamış ya da yapmamış, haberimiz yok. Çünkü ortada hizmetten eser yok ama Başkan Yardımcısı belediyeciliğin en güzel örneklerini verdiklerini savunuyor. Belediye Başkanı samimiyetle sadece gerçekleri anlatıyor.
Başkan Bekir Aydın’ın Yeni Sölöz afetiyle ilgili söylediği sözler de ayrı bir gerçeği ortaya çıkardı. Başkan Aydın, sel felaketiyle karşı karşıya kalan Mahallede (Eski Belde) felaketin daha az zararla atlatılmasını sağlayan geçmiş dönemlerde yapılmış belediyecilik faaliyetlerine teşekkür ederken, ‘Yenisölöz iyi ki eskiden belde belediyesiymiş’ dedi. Malum, belde belediyeleri AKP iktidarlarınca ortadan kaldırıldı ama Başkan Aydın’ın bu sözleri bütünşehir yasasının ne kadar başarısız bir uygulama olduğunu ortaya koyduğu gibi, üstü örtülü olarak AKP’li Büyükşehir Belediyesi’nin beceriksizliğini ifade etmekten başka bir şey değildir.
Cumhuriyet Halk Parti İlçe örgütü olarak, partimizin kapılarının Belediye Başkanımız Bekir Aydın’a açık olduğunu belirtiyor, yaklaşımlarını söylemlerinde olduğu gibi eylemlerinde de samimiyetle ortaya koymasının Orhangazi ilçemizin geleceğine ışık tutacağını belirtiyor, partimizde siyaset yapmaya davet ediyoruz.
Ender TEKE
CHP Orhangazi İlçe Başkanı