Son Dakika Haberler

Belediye ve AK Parti Bayramlaştı

Belediye ve AK Parti Bayramlaştı
Okunma : 79 views Yorum Yap

IMG_8622

Orhangazi Belediyesi, Ak Parti Orhangazi İlçe Başkanlığı Bayram Kutlama programı düzenledi. Cumhuriyet Alanı’nda yapılan bayram kutlama programı Kurban Bayramı’nın birinci günü yapıldı. Programa, AK Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın, Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Orhangazi İlçe Başkanı vekili Muhittin Okur, Belediye personelleri ve Ak Parti üyeleri ile çok sayıda Orhangazili katıldı.

 

İki gündem bir müjde!

Selamlama konuşması yapan Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, konuşmasında iki gündem konuya değinerek birde müjde verdi. Kurban bayramını sevinç ve mutluluk ile kutlayamayan İslam ülkelerinin var olduğuna dikkat çeken Başkan Çağlayan, diğer bir konuda Bulgaristan’daki seçimleri ele aldı. Çağlayan, ‘ mübarek kurban bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor hayırlara vesile olmasını diliyorum. Güzel bir bayram gününü beraberce idrak ediyoruz. Birlik ve beraberlik içinde kardeşlik duygusunun yoğunlu içerisin de hep beraber yaşıyoruz. İslam coğrafyasının diğer kesimlerinde de bayram coşkusu yaşansın. Ama maalesef ne olursa olsun bugün bizimle bayramın neşesini bayramın tadını ve bayramın mutluluğunu yaşayamayan din kardeşlerimiz var. O yüzden en kısa zamanda bayram tadında bir bayram geçirmelerini burada niyazi Allahtan diliyorum. Ayrıca yarın Bulgaristan’da seçimler olacak. Bu bayram vesilesi ile de inşallah bugün yapılacak seçimlerinde orada yaşayan soydaşlarımızın güçlerine daha da güç katmasını buradan temenni ediyorum. Bizler hep beraber siyasetçilerimiz sivil toplum örgütleriyle ve bürokratlar ile el birliği ile kardeşlik gururu içerisinde Orhangazi’ye hizmet ediyoruz. İnşallah önümüzdeki bayramları biraz daha bayramın ruhuna yakışır bir fiziki güzellikler ile Orhangazi’de kutlanacağını buradan müjdesini de vermek istiyoruz. Başlatılan çalışmaların tamamlandığı daha yeni yeni çalışmaların bunun üzerine katıldığı bir zaman diliminde inşallah gecemizi gündüzümüze de katarak bir anı bile boş geçirmeden berberce Orhangazi’ye hizmet etme noktasında elbirliği ile çalışacağız. Bu noktada ben, biraz önce ifade ettiğim gibi bürokratından sivil toplum örgütlerine herkeste bu heyecanı görmüş olmaktan da ayrıca mutluğu olduğumu ifade etmek istiyorum. Bayramlaşma programımıza katılımlarınızdan dolayı herkese çok teşekkür ediyor. Hayırlı bayramlar diliyorum.’ Diye konuştu.

 

‘Yetimleri sevindirmek en temel görevimiz’

Sözü Belediye Başkanı Neşet Çağlayan’dan aşlan Ak Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın konuşmasında yetimleri sevindirmenin insanlığın en temel görevi olduğunu söyledi. Milletvekili Aydın ‘bayramlar özellikle dini bayramlar, birlik beraberlik doğru yoldaşlığın yaşandığı günledir. Böyle günlerde çevremizde özellikle kimsesiz yetimleri sevindirmek hepimizin en temel görevidir. Bayramlarda ne kadar fazla öksüz e yetimleri sevindirirsek bayramın neşesi o kadar daha artıyor. Ne kadar çocuklarımızı ve yaşlılarımızı sevindirirsek bayramın o kadar da amacına ulaştırılmasını sağlıyoruz. İnşallah bayramı kendi amacına kendi ulaşmayı nasip eder Canab-ı Allah. Özellikle yakın coğrafyamızda Irak’ta Suriye’de maalesef akan kanlar bayramda da bitmedi dinmedi. Bundan böyle ki bayramlarda orada yaşayan kardeşlerimizin kurtulmasını sağlık ve mutluluk içerisinde geçirmesini niyaz ediyoruz. Ben tekraren buradaki kutlama programına katımlarınızdan dolayı sizlere teşekkür eder, hayırlı bayramlar dilerim.’dedi.

IMG_8663