Son Dakika Haberler

Benzin fiyatlarına 16 kuruşluk indirim

PÜİS'ten benzin fiyatlarına yönelik indirim duyurusu geldi. Yapılan açıklamaya göre benzin fiyatlarına yarından geçerli olmak üzere 16 kuruş indirim yapılması bekleniyor.

Benzin fiyatlarına 16 kuruşluk indirim
Okunma : 172 views Yorum Yap

Geçtiğimiz haftalarda üst üste gelen zamlarla birlikte 6 liraya yaklaşan benzin fiyatları araç sahiplerinin ceplerini yakıyordu. Ancak son bilgilere göre benzinin litre fiyatına 8 ila 11 kuruş arasında indirim geliyor. Bu durumda 5,80 TL seviyelerine kadar çıkan benzin fiyatları 5,70 TL seviyelerine gerileyecek. Brent petrol fiyatlarında yaşanan gevşeme sonucunda indirim gelen benzin fiyatları ne kadar olacak? İşte, benzin indirimi sonrasında 9-10 Şubat benzin fiyatları…

BENZİN FİYATLARINA 16 KURUŞ İNDİRİM

Brent petrol fiyatlarının 70 dolara kadar çıkması ile birlikte 6 liraya dayanan benzin fiyatlarına bu sefer indirim geliyor. Brent petrolde yaşanan 67 dolar civarındaki gevşeme benzin fiyatlarına indirim olarak yansıyacak.

Benzin fiyatları bu hafta cuma yahut cumartesi gecesinden geçerli olmak üzere 16 kuruş civarında indirimli olarak işlem görecek.

EN SON 21 KURUŞ ZAM YAPILMIŞTI

Üst üste gelen zamlarla birlikte cep yakan benzin fiyatları, en son yapılan 21 kuruşluk zamla birlikte İstanbul’da 5.87 seviyesine kadar gelmişti. 16 Ocak’ta 9 kuruş ve 25 Ocak’ta 12 kuruş zam ile 6 TL seviyesine yaklaşmıştı. Bunun üzerinde 2018 yılının ilk indirimi gelmiş oldu.

BENZİN FİYATLARI NE KADAR?

Ortalama 50 litre kadar yakıt ile dolan binek araçlar için tam depo benzin fiyatları;

İstanbul’da 290 TL,

Ankara’da 292 TL,

İzmir’de 290 TL olarak işlem görüyor.