Son Dakika Haberler

Birinciler Orhangazi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinden.

Birinciler Orhangazi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinden.
Okunma : 990 views Yorum Yap

Orhangazi Kız Anadolu Lisesi öğrencileri üniversitelere giriş sınavlarında büyük bir başarı göstererek Sayısal alanda birinci, sözel alanda ise ikinci oldu.

 

14-15 Haziranda yapılan ve yaklaşık 2.5 Milyon öğrencinin katıldığı üniversitelere giriş sınavlarının sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Açıklanan sonuçlara göre Orhangazi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Kübra Keskin Türkiye’de 12700. sıralama ile büyük başarı elde ederken aynı zamanda Orhangazi’de Sayısal Alanda birincilik ipini göğüsledi. Türkiye’de sözel alanda ilk 6 bin kişinin arasına giren Latife Selime Uluçay bu alanda Orhangazi ikincisi oldu.

Açıklanan sonuçlarda Orhangazi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerin çoğunluğu ilk Türkiye’de ilk 50 bin ve 100 binin içerisinde yer aldı. Orhangazi’de eğitim seviyesinin yükselmesi ve Türkiye sıralamasında önemli mesafe kat edilmesi Orhangazi’de bulunan herkesi sevindirirken alınan başarılarda önemli pay sahibi olan Orhangazi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yönetimi;

”Öğrencilerimizin gerek sosyal gerekse akademik yönden gelişimlerini desteklemeyi önemsiyoruz. Okul olarak öğrencilerimizi sadece bir üst öğrenime değil hayata hazırlıyoruz. Dünyaya geniş perspektiften bakabilen,eleştiren,sorgulayan karar verebilen bireyler yetiştirmek öncelikli hedefimizdir. Sınava katılan ve sınav sonucunda beklentisi karşılanan / karşılanmayan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. Ailelerine ve öğretmenlerine teşekkür ediyoruz. Başarılarının bir yaşam boyu devam etmesini diliyoruz.” açıklamasında bulundu.

Öğrencilerin tercih döneminde de yanlarında olan Orhangazi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Tercih Komisyonu oluşturarak bu komisyonun 29/07/2019 saat 17:00 a kadar okulda hizmet vereceğini açıkladı.