Son Dakika Haberler

Bursa Millet’in adamını bağrına bastı

Bursa Millet’in adamını bağrına bastı
Okunma : 98 views Yorum Yap

indir

10 Ağustos tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı olan başbakan Recep Tayyip Erdoğan miting için dün Bursa’ya geldi. Orhangazi’nin miting rekoru kırdığı dünkü programa 25 minibüs, 20 otobüs ve özel araçlarla katılım sağlandı. Belediye Başkanı Neşet Çağlayan ve İlçe başkanı Mustafa Kaya mitingdeki yerini alırken, Başbakan Erdoğan Bursa mitinginde İsrail’in yaptığı katliamlar ile ilgili sert açıklamalar yaptı. Başbakan Erdoğan yeni bir haçlı ittifakı ile karşı karşıya olduklarını söyledi.

Başbakan ve Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan dün Bursa’da binlerce kişinin katıldığı Gökdere mitinginde konuştu. 10 Ağustos tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde miting programına devam eden Recep Tayyip Erdoğan dün akşam saatlerinde Bursa Gökdere meydanında halka seslendi.

Orhangazi rekor kırdı

Ak Parti Orhangazi İlçe teşkilatının organizasyonu ile Bursa’daki mitingde binlerce Orhangazili de katıldı. İlçe teşkilatının 25 minibüs, 20 otobüs ve onlarca özel araçla katıldığı miting programında Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Meclis üyeleri, Ak Parti ilçe başkanı ve partililer yer aldı.

İlk durak valilik binası

Başbakan Erdoğan, Miting öncesinde Bursa Valisi Münir Karaloğlu´nu makamında ziyaret etti. Atıcılar´a helikopterle inen Başbakan miting öncesi otobüsle Valilik binasına geçti. Başbakana Bursalılar burada yoğun sevgi gösterisinde bulundular. Valilikten çıkışta gazetecilerle hatıra fotoğrafı çektiren Erdoğan,Bursa´dan övgüyle söz ederek, “Bursa´nın bizim açımızdan önemli bir yeri var. Partimizi kurduğumuzdan bu yana bizimle hep beraber oldu. Bizi hiç bir zaman yalnız bırakmadı. Bursa´yı biz de yalnız bırakmadık. YatırımlarımızlaBursa´yı çok farklı konuma taşıdık. Bugün gerek valimiz gerek işadamlarımızla konuştuk. Bursa´da en büyük arzum inşallah gerek valimiz gerek belediye başkanımız hep birlikte kentsel dönüşümü hızlandırmak. Çirkin yapılaşmayı ortadan kaldırmak. Çünkü Bursa´nın korkunç turizm potansiyeli var. Buna ulaşmış değiliz. 2023´te 50 milyon turiste ulaşacaksak, en önemli destinasyon Bursa´dır. Yazılı ve görsel medyanın desteğine çok büyük ihtiyacımız var” dedi.

Yeni bir Haçlı ittifakı ile karşı karşıyayız

İsrail´in Gazze saldırısına karşı dünya devletlerinin sessiz kaldığını ifade eden Erdoğan, “Filistin´den roketler atılıyormuş. Bu roketler atılıyor da ne oluyor? Havada vuruyorlarmış roketleri. 1 kişi ölmüyor, nasıl oluyor bu iş? Kardeşlerim hepsi oyun, hepsi numara. Bunlar samimi değil. Bunlar dürüst değil. Yeni bir haçlı ittifakıyla karşı karşıyayız. Batıya sesleniyorum, bu dürüst bir yaklaşım değil. Bu yaklaşım yarın inanıyorum ki sizleri de boğacaktır.” Rusya -Ukrayna sınırında düşürülen Malezya uçağıyla ilgili konuşan Recep Tayyip Erdoğan, “Ukrayna hava sahasında Malezya uçağı Rusya tarafından füzeyle vurularak indirildi. Ne vardı bu uçakta. Uçaktakilerin yaklaşık 160 tanesi Hollandalı. Hollanda´dan Melazya´ya gidecek ve bu uçak Ukrayna hava sahasında vuruluyor. Bu nasıl bir yaklaşımdır. Bu nasıl bir anlayıştır. Hani dünya barışı için koşacaktık? Bunlar ´ben güçlüyüm, istediğim gibi vururum, istediğim gibi indiririm´ diyenlerden. Biz de diyoruz ki, siz bu gücünüzü bir yere kadar kullanacaksınız, ama unutmayın bu tuzakların üzerinde çok daha büyük bir tuzak var. O tuzak bir gün size vuracak” dedi.