Son Dakika Haberler

Bursaspor başkanından UEFA açıklaması

Bursaspor başkanından UEFA açıklaması
Okunma : 93 views Yorum Yap

bursaspor_baskanindan_uefa_aciklamasi

 

Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı, UEFA’nın Eskişehirspor ve Sivasspor’a verdiği 1 yıllık men cezasına ilişkin açıklama yaptı.

 

Bölükbaşı, “Eskişehirspor ve Sivasspor UEFA Avrupa Ligi’ne gitmeyi hak etmişti ancak UEFA’dan men geldi. Kulüplerin CAS’a itirazları söz konusu. İnşallah CAS’tan onların lehine bir sonuç çıkar.” dedi.

 

Bölükbaşı, Özlüce Tesisleri’nde yapılan yönetim kurulu toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi.

 

Yoğun bir tempoda çalıştıklarını ve en hızlı şekilde karar alacaklarını belirten Bölükbaşı, şunları söyledi:

 

“Şuana kadar hocamız ile beraber üç transfer yaptık. Bundan sonrada iç ve dış transferlerimizdevam edecek. Yönetim Kurulumuzda transfer komitesi oluşturduk. Ben ve arkadaşlarım İlyas Acar, Hasan Gülayan ve Ali Turan transfer komitesinde görev yapacağız. Daha önce açıklamış olduğumuz AR-GE bölümünde çalışacak arkadaşlarımızı daha sonra bildireceğiz.Bursaspor’umuza yakışan çalışmalarımıza devam edeceğiz. Önce iletişimi kuracağız. Sonra birbirimize tahammül edeceğiz ve sabır göstereceğiz. Güzel şeyler oluyor. Birlik ve beraberliği yakalarsak inanıyorum ki; güzel şeyler yapacağız. Ben arkadaşlarıma çok güveniyorum. Yenigörevlerinde başarılar diliyorum. Bursa’da bize güvensin. İyi bir yönetim kadrosuna sahibiz. Hem teknik, hem mali hem de idari anlamda çok güzel şeyler yapacağız.”

 

“KARARIN CAS’TAN DÖNMESİNİ ARZU EDİYORUM”

 

UEFA’nın Eskişehirspor ve Sivasspor’a verdiği 1 yıllık men cezası hakkında da konuşan Bölükbaşı, “Eskişehirspor ve Sivasspor UEFA Avrupa Ligi’ne gitmeyi hak etmişti ancak UEFA’dan men geldi. Kulüplerin CAS’a itirazları söz konusu. İnşallah CAS’tan onların lehine bir sonuç çıkar. Onların katılmasını gönlümden arzu ediyorum. Olması gereken de bu. Ama olmadı UEFA Avrupa Ligi’ne gitme bize tevdi edilirse biz de ülkemizi Avrupa Kupaları’nda daha önce olduğu gibi başarıyla temsil ederiz.” diye konuştu.

 

“BAŞARILI OYUNCULARIMIZIN KALMASINI İSTİYORUZ”

 

Gazetecilerin transferler konusundaki sorusu üzerine Bölükbaşı, şunları dile getirdi:

 

“Transfer ile ilgili çalışmaları yapıyoruz. Dış transferlerimizi yaptık. Yüzde 50’sini bitirdik. Bu konuda kulübümüzde olan kadroda vardı. Kimisi gitti. Yeni kadrolar oluşturuyoruz. Birkaç gün içerisinde çalışmalarımızı yapacağız. Yabancı oyuncularımız var. Gitmek isteyenler var. Yerlioyuncularımız var. Bunlar ile ilgili Hocamız ile görüşmüştük. Raporlarımızı aldık. Şampiyon kadrodan deneyimli arkadaşımız Adil Cenkçiler’i getirdik. Sürekli iletişim halindeyiz. Transfer komitemize Adil arkadaşımız bilgileri verecek. Bizde yönetime aktarıp, gereğini yapacağız.Futbolcularımızın hepsi tatilde. Şener Özbayraklı bizim dönemimizde aldığımız bir futbolcu. Kendisini çok seviyorum. O da beni çok seviyor. En son Serdar Aziz’in düğününde konuştuk. Biz başarılı futbolcularımızın kulübümüzde kalmasını istiyoruz. Kendileri ile konuşacağız. Hocamız Çarşamba günü gelecek. Kamp dönemi var. Ondan önce Avrupa Kupası kararı önemli. Bursaspor’da olması gereken işleyiş devam ediyor.”

 

“DENETLEME FİRMASI İLE GÖRÜŞÜYORUZ”

 

Bölükbaşı, kulübün maddi durumu konusunda ise şunları ifade etti: “ Bir denetleme firması ile görüşüyoruz. Önümüzdeki günlerde gerekli incelemeleri yapacaklar. Bizde kendimiz yapıyoruz. Görüldüğü gibi maddi sıkıntı var. Para yok. İnşallah parayı da bulacağız. Bir taraftankurumsallaşma, bir taraftan transfer yapmalıyız, bir taraftan bazı futbolcuları göndermeliyiz, bir taraftan da toplantı yapmak zorundayız, diğer taraftan sizlere bilgi vermek zorundayız gerçekten çok çalışıyoruz. İnşallah iyisini yapacağız. Kendimize güveniyoruz.”

 

“TARAFTARIMIZ BİZE GÜVENSİN”

 

Taraftarlara seslenen Bölükbaşı, şöyle devam etti: “Taraftarımız bizim yanımızda olsun. Bütünlük içerisinde olsun. Bize güvensinler. Kesinlikle çok iyi bir yönetim kadrosuna sahibiz. Bizim ağzımızdan çıkmayan hiçbir şeye itibar etmesinler. Bize gerçekten güvendiler. Hemgenel kurul üyelerimiz hem de taraftarımız güvendi. Taraftarımız tahriklere kapılmasınlar. Geçen sezon sıkıntılar yaşadık. Cezalar aldık. Maddi ve manevi yönden bizleri çok etkiledi. Herkes Bursaspor’a sahip çıksın. Bursaspor’un yanında tek vücut olalım. Bunu 2009-2010 sezonunda yapmıştık. Taraftarımızın desteği olmadan bir şey yapmamız mümkün değil.”

 

GÖREV DAĞILIMI YAPILDI

 

Bölükbaşı, yönetim kurulunda görev dağılımının yapıldığını açıkladı. Buna göre, görev dağılımı şöyle:

 

1-Recep Bölükbaşı – Yönetim Kurulu Başkanı

2-Hasan Gülayan – 2. Başkan

3-Nihat Sapan – Genel Sekreter

4-Yahya Bahadır – Genel Sekreter Yardımcısı

5- Nejat Çölek – İdari Asbaşkan

6- Kemal Kirevetözen – Mali Asbaşkan

7- İlyas Acar – Futbol Şube Sorumlusu – Teknik Asbaşkan

8- Ali Büyükkurt – Federasyon Temsicisi ve Dış İlişkilerden Sorumlu Asbaşkan

9- Ali Turan – Altyapı ve Amatör Şubeler Sorumlusu

10- Nihat Akınoğlu – Reklam Pazarlama ve Gelirlerden Sorumlu Asbaşkan

11- Enver Kumova – Tesisler ve Taraftar Dernekleri Sorumlusu

12- Sadettin Garip – Bursastore Sorumlusu

13- Mehmet Küçükyalçın – Yeşil Bursa Başkanı

14- Alper Tunga Çevik – Hukuk İşlerinden Sorumlusu

15- Sezer Sezgin – Futbol Okulu ve Katlı Otopark Sorumlusu