Son Dakika Haberler

Bursa’ya sağanak yağış geliyor!

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey ve doğu kesimlerin parçalı yer yer çok bulutlu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Çankırı, Sivas ve Ankara'nın kuzey çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Bursa’ya sağanak yağış geliyor!
Okunma : 109 views Yorum Yap

Yağışların; öğle saatlerinden sonra Artvin’in doğusu ve Ardahan ile Erzurum’un kuzeydoğu kesimlerinde yerel olarak
kuvvetli olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Kuzey ve doğu bölgelerde mevsim normallerinin 2 ila 4 derece; güney, iç ve batı kesimlerde 5 ila 9 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın kuzey ve batısı ile Kuzey ve Kıyı Ege’de kuvvetlice (30-50 km/sa), öğle saatlerinden sonra yer yer kısa süreli fırtına (60 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, 34
İstanbul: Parçalı ve az bulutlu 32
İzmir: Az bulutlu ve açık 40
Adana: Az bulutlu ve açık 36
Bursa: Parçalı ve az bulutlu 35
Antalya: Az bulutlu ve açık 40
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu,  30
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu,  27
Erzurum: Parçalı yer yer çok bulutlu, 23
Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu 38

Öte yandan Meteoroloji yetkililerinden edinilen bilgiye göre Bursa’da bugün ve yarın sıcak hava etkili olmaya devam edecek. Sıcaklıklar bugün 35, yarın 37 derece.

Pazar günü yer yer sağanak sağanak yağışın etkili olacağı Bursa’da sıcaklık 36 derece. Pazartesi günü ise gök gürültülü sağanak yağış etkisini gösterecek.