Son Dakika Haberler

Büyük Seçim Öncesi Büyük İftar

Büyük Seçim Öncesi Büyük İftar
Okunma : 115 views Yorum Yap

2898699162

Cumhuriyet Alanı’nda yapılan iftar yemeğinde Ak Parti teşkilatının çeşitli kademelerinde görev alanların yanı sıra çok sayıda Orhangazili de ailesiyle birlikte katıldı.

Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Ak Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Kaya, meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve muhtarlar da binlerce davetli ile birlikte aynı iftar sofrasına ourdu.

Belediye Başkanı Çağlayan ve İlçe Başkanı Kaya, eşleri ile birlikte masaları gezerek katılan misafirlere ‘hoş geldiniz’ dedi.

‘Orhangazi’de Ramazan şenlendi’

İftar yemeğinde konuşma yapan Ak Parti Orhangazi İlçe Başkanı Mustafa Kaya, Bu Ramazanın Orhangazi’de farklı geçtiğini söyleyerek, ‘Ramazan akşamları artık şenlendi. Belediye Başkanımızın gayretli çalışmaları Orhangazi’de yaşanan Ramazana renk kattı. Her gece farklı bir organizasyon ile Orhangazililer keyifli saatler geçiriyor. Burada binlerce kişinin toplanarak iftar yapması ne kadar büyük bir nimet, biz bu nimeti istikrarlı bir iradeye borçluyuz. Biz bu iradeyi uzun adam dediğimiz Recep Tayyip Erdoğan’a borçluyuz’ dedi.

‘10 Ağustos’ta tarih yazacağız’ 

Konuşmasında müslüman ülkelerdeki savaşlara değinen Kaya, ‘Çoluk çocuğun Müslüman kardeşlerimizin bu mübarek ramazan ayında gözyaşları akmaya devam ediyor. Allah onlara böyle bir iradeli uzun adam gibi Başbakan nasip etsin’ dedi. Mustafa Kaya, Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili konuşurken de şunları söyledi; 30 Mart’ta Orhangazi’de tarih yazdık. İnşallah yine önümüzdeki seçimde Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanı yaparak ülkemizi çok daha ileriye doğru uzun adamla uzun uzun mutlu yıllara ulaştıracağız. Orhangazi’de 10Ağustos’ta tekrar tarih yazacağız. Ben burara gönül insanları arasında taahhüt ediyorum. Allah, bizim birliğimizi beraberliğimizi bozmaya niyet etmiş, azm etmiş içeride yada dışarıdaki şer güçlerine fırsat vermesin. Allah bizleri birlik ve beraberliği geleceğe aktaran bir nesil eylesin.

Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır

Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan ise büyük iftar organizasyonundaki konuşmasında, çok güzel bir ramazan akşamı geçirdiğini ifade ederek; ‘Bu güzide cemiyeti görünce insanın bir defa daha kendini hesaba çekmesi gerektiğine inanıyor. İnşallah 30 Mart’ta bize verdiğiniz bu güveni Orhangazi halkının istifadesine çevireceğiz Bu Ramazan Orhangazi’de farklı bir ramazan olarak kutlanıyor. Gecesi farklı gündüzü farklı, iftar programlarından ‘Osmanlı Sokağı’ndaki etkinliklere, hatta sahur programlarına kadar dolu dolu bir Ramazan geçiriyor Orhangazi. Orhangazi’de Belediyecilik hizmetleri noktasında bugüne kadar geçen 3 aylık süreçte yapılanlar bundan sonraki yapılacakların teminatıdır’ dedi.

‘Bütün oyunlar Cumhurbaşkanlığı ile ilgili’

Ak Parti Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun da, Dünya’da zulüm gören İslam coğrafyasının duaya ihtiyacı olduğunu söyledi. Önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimlerine değinen İl Başkanı Torun, 10 Ağustos seçim günü Orhangazililerden destek beklediklerini ifade ederek, ‘Maalesef İslam ülkelerinde kan ve gözyaşı var. Bu Mübarek ayların bunları son buldurmasını diliyorum. Huzurumuzu, birlik beraberliğimizi kıymetini bilelim. Huzur varsa istikrar var. Onun için biz hiçbir zaman birlik ve beraberliğimizden ödün vermeyeceğiz. Burada gördüğümüz manzara bunu hiçbir şekilde bozmamamız gerektiğimizi bizi hatırlatıyor. Orhangazi’de gördüğüm bu manzaradan keyif alıyorum. Ülkemiz son bir yıldır çok büyük oyunlar ile karşı karşıya kaldı. Türkiye’nin yükselmesini istemeyen güçler, Türkiye üzerine büyük oyun oynamak istiyorlar. Fakat Bursa ve Orhangazi bunlara gerekli cevabı 30 Mart’ta sandık başında verdi. Bunların gerçek amacı Cumhurbaşkanlığı seçimidir. Çünkü Türkiye’de tarihin yerine baktığımızda, hiç cumhurbaşkanlığı seçimi normal şartlarda ceyran etmediğini görüyoruz. Bütün oyunlar cumhurbaşkanlığı makamıyla ilgili. Fakat Türkiye bunlara verdiği 30 Marttaki cevabı, bu sağduyulu millet 10 Ağustosta da verecek. Ben buna yürekten inanıyorum. Değerli kardeşlerim. İşte işin finaline geliyoruz. Bir ay var. Bir ay sonrası için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Yarın cumartesi günü saat 15.00’de milletvekillerimiz Belediye Başkanlarımız ve il ve ilçe teşkilatlarımız ile parti binamızın önünde yapılacak olan destek yürüyüşüne siz değerli Orhangazilileri bekliyorum. Nasip olursa 18 Temmuz Gökdere meydanında saat 15’de teşkilatlarımız olarak sizlerle birlikte muhteşem bir mitinge imza atmayı istiyoruz. Başbakanımızı bir kez daha ağırlamanın gururunu yaşayacağız.’dedi. Konuşmalar sonrası iftar yemeğine katılım gösterenlere tatlı ikramı yapılırken, Ak Parti Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun, Belediye Başkanı Neşet Çağlayan ve Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Kaya, akşam namazını Gazi Orhabey Camii’nde kılıp, ardından da Osmanlı Sokağı’nı ziyaret ettiler.