Son Dakika Haberler

Büyükşehir sadece nüfusla olunmaz

Büyükşehir sadece nüfusla olunmaz
Okunma : 84 views Yorum Yap

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığını ziyaret etti.

Belediyeye gelişinde kendisini bekleyenlerle selamlaşan Gül’e, vatandaşlardan biri çiçek takdim etti.

Kendisi gibi üstün zekalı iki kardeşiyle geliştirdikleri proje hakkında bilgi veren bir erkek çocuğunu dinleyen Gül’e, çocuk, daha önce gerçekleştirdikleri görüşmenin fotoğrafını vererek tekrar görüşme isteğini iletti.

“Kayseri artık büyük bir metropol il haline gelmiştir. Dolayısıyla herhangi bir şehir hüviyetinin ötesine taşmıştır” diyen Gül, kentin Türkiye’nin büyük şehirleri arasında olduğuna işaret etti.

Cumhurbaşkanı Gül, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Büyükşehir ismini sadece nüfustan dolayı taşımak önemli değildir. O, şehri gerçek anlamda büyük bir metropol yapmaz. Şehrin sanayileşmesi, modernleşmesi, ticareti, imar düzeni, kültür hayatı, sosyal hayatı, eğitim hayatı, şehrin dışa açıklığı, şehre gelen yabancılar, şehirdeki toplantılar, sempozyumlar, şehirde sadece Kayserilileri alakadar eden değil bütün Türkiye’yi, yeri geldiğinde bütün insanlığı alakadar eden konularla ilgili çalışmalar, toplantılar, bütün bunlar ancak bir şehri metropol, büyük şehir yapar. Bu anlayışın Kayseri’de olduğunu biliyorum. Şehrimizin bu potansiyeli var. Her geldiğimde bunun çok daha geliştiğini görüyorum.”