Son Dakika Haberler

Çağlayan Gaziler ve Şehit Ailelerine yemek verdi

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle Orhangazi’de yaşayan Gaziler ve Şehit Aileleri için bir öğlen yemeği düzenledi.

Çağlayan Gaziler ve Şehit Ailelerine yemek verdi
Okunma : 90 views Yorum Yap

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle Orhangazi’de yaşayan Gaziler ve Şehit Aileleri için bir öğlen yemeği düzenledi. Başkan Çağlayan, burada yaptığı konuşmada Gazilik ünvanı almış insanların, şehitliği göze alarak vatan savunmasına gittiğini belirterek, Gazilerimiz bizim için son derece önemli kişiler. Onlarla her zaman birlikte olmak bizim için ayrıcalıklı bir durum dedi.

 

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle Orhangazi’deki Gaziler ve Şehit Aileleri için bir yemek düzenledi. Kaymakam Dr.Yalçın Yılmaz, Garnizon Komutanı Per.Yzb.Gökhan Su, Emniyet Müdürü Ramiz Erçetin, Jandarma Komutanlığı rütbeli personeli, bürokratlar, Gaziler, Şehit ailelerinin katıldığı yemekte renkli ve samimi görüntüler yaşandı. Tüm Gazilerin katıldığı yemekte söz alan Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Gazilik ünvanı almış insanların, şehitliği göze alarak vatan savunmasına gittiğini belirterek, Gazilerimiz bizim için son derece önemli kişiler. Onlarla her zaman birlikte olmak bizim için ayrıcalıklı bir durum dedi. Başkan Çağlayan, Gazilerin Orhangazi’deki her sorunu ile yakından ilgilenmeye çalıştıklarını belirterek, ilçemizde tüm kurumlar bu konuda en hassas çalışmaları yapıyor. İstiklal Gazilerimizi ebediyete uğurladık. Kıbrıs Gazilerimiz, Güneydoğu Gazilerimiz ve son olarak 15 Temmuz Gazilerimiz bu ülke için canlarını seve seve vermek için yola çıkmış, gazilik ünvanı almış müstesna kişilerdir. Her birine ayrı ayrı minnetlerimi sunuyorum dedi. Daha sonra konuşan Kaymakam Dr.Yalçın Yılmaz, Gaziler Gününü kutlayarak, vatanı için gazi olan, yaralanan ve geçmişte ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olanlara da mutlu ve huzurlu bir ömür diliyorum dedi. Yemek programında şehit babası İlhan Özçelik de okuduğu şiirlerle duygusal anların yaşanmasına neden oldu.