Son Dakika Haberler

Çağlayan Regaip Kandilini kutladı

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Regaip Kandili dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Çağlayan Regaip Kandilini kutladı
Okunma : 112 views Yorum Yap

 

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Regaip Kandili dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Mübarek Üç Aylar’ın başlangıcı olan Regaip Kandili’nin Ramazan-ı Şerif’in müjdecisi olduğunu belirten Başkan Çağlayan, bu aylarda sevgi, saygı ve yardımlaşma duygularının doruğa ulaştığını vurguladı.

 

İçinde Regaip, Miraç, Berat ve Kadir gecelerini bulunduran mübarek üç ayların İslam dünyası için sevinç, bereket ve mağfiret mevsimi olduğunu belirten Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, bu mübarek günleri fırsat bilerek; sevgi, saygı ve hoşgörü ortamının kurulmasına, birlik, beraberlik ve kardeşlik bağlarının güçlenmesine gayret gösterilmesi gerektiğine dikkati çekti.

Başkan Neşet Çağlayan, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Kandiller, Müslümanlar olarak Allah’ın rahmet, bereket ve mağfiretine olan arzumuzu en üst noktaya taşıdığımız ve huzur bulduğumuz müstesna zaman dilimleridir. İnsanların birbirine karşı daha hoşgörülü ve saygılı davrandığı bu ayların toplumumuzdaki iç huzur ve kardeşliği pekiştireceğine inanıyorum.

Regaip Kandili’nin bizlere sunduğu düşünme fırsatını kullanarak toplum olarak birbirimize kenetlenip, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmeliyiz. Kardeşlik ve beraberliğimizi güçlendirmeye, birlik ve beraberliğimizi korumaya gayret göstermeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm hemşerilerimin Regaip Kandilini ve üç aylarını tebrik ediyor, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı, bütün İslam âleminin ve insanlığın barış ve huzur içinde olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum”