Son Dakika Haberler

Çağlayan Suriyelilerle İftarda Buluştu.

Çağlayan Suriyelilerle İftarda Buluştu.
Okunma : 94 views Yorum Yap

SURİYELİLERE İFTAR (15)

Orhangazi Belediyesi Nadır Sosyal Tesislerinde yapılan iftar yemeğine Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan ve eşi Zöhre Çağlayan, Belediye Meclis Üyesi temsilcileri, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Nesrin Yiğit, İHH Orhangazi Şube Başkanı Mücahit Hatipoğlu ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Onlarca Suriyeli ailenin hazır bulunduğu iftar yemeğinde, n Suriyeliler ile her platformda geceli gündüzlü ilgilenen İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı’nın (İHH) Orhangazi şube üyesi Hüseyin Serhan Altun’un tercümanlık yaptığı iftar yemeğinde konuşma yapan İHH Orhangazi Şubesi Başkanı Mücahit Hatipoğlu, Orhangazi’de 50 Suriyeli ailenin zor durumda olduğunu söyledi. Bu aileler ile yakından ilgilenerek her platformda destek olduklarını belirterek sözü Başkan Çağlayan’a bıraktı. Altun’un tercümanlık yaptığı konuşmasında birlik ve beraberlik mesajı veren Başkan Çağlayan, konuşmasında şunları kaydetti. ‘değerli arkadaşlar öncelikle hepiniz iftar yemeğimize hoş geldiniz. Allah yaptığımız ibadetleri kabul etsin. Orhangazi İHH temsilciliği ile beraber siz Orhangazi’de ikamet eden değerli Suriyeli dostlarım ile beraber,  iftar sofrasında bir araya gelelim istedik.  Bugün burada aynı sofrada mutluluğunu yaşıyoruz. Sizler çok farklı şatlardan, yurtlarınızdan yataklarınızdan, doğduğunuz büyüdüğünüz ortamlardan göç etmek zorunda kalan insanlarsınız. Dolayısıyla bugün burada belki de kaderin bir tecellisi olarak da bugün Orhangazili kardeşlerimizin ve bizlerin misafiri olma konumundasınız. Bizler sizleri ağırlamaktan, bizler sizler ile beraber dertlerinize orta olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Belki de bunun ecrini olduğunu düşünerek bu noktada da elimizden geleni her defasında daha fazlasını yapmanın gayretinde olduk. Bundan sonrada olacağız inşallah. Sizlerin dertleriniz ile İHH temsilciği ilgileniyor. Onları toparlayarak bizlere aktarıyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin Orhangazi Belediyesi olarak bizlerde inşallah elimizden geldiğince bu sıkıntılarınızın çözümü bu problemlerinizin hal olması ile ilgili gerekli çalışmaları yapıyoruz. Bundan sonrada daha fazla yapacağız. Bizler kardeşiz, Orhangazi havasını teneffüs edip suyunu içtiğiniz müddetçe İnşallah her zaman yanınız da ve yakınınızda olacağımızı ifade ediyor hepinize hayırlı akşamlar diliyorum.’ Diye konuştu. İHH başkanı Haipoğlu, Belediye Başkanı Neşet Çağlayan’a katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür etti.

SURİYELİLERE İFTAR (18)

 

Ailelere hediye verildi

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan’ın eşi Zöhre Çağlayan ve beraberindeki bayan meclis üyeleri Suriyeli ailelere hediyelerini verdi. ‘Afiyet olsun’ temennileri ile Suriyeli aileler ile kucaklaşan Belediye Meclis üyesi adayları, hayırlı ramazanlar diledi.

SURİYELİLERE İFTAR (22)

Hatıra fotoğrafında barış işareti

Hediye takdimi sonrasında Suriyeliler ile hatıra fotoğrafı çekilen Belediye Başkanı Çağlayan’a çocuklar büyük ilgi gösterdi. Suriyeli çocukların hatıra fotoğrafındaki yaptığı barış işaretleri dikkat çekti.

SURİYELİLERE İFTAR (21)