Son Dakika Haberler

Çağlayan’a Üniversitelerden Ziyaret

Çağlayan’a Üniversitelerden Ziyaret
Okunma : 83 views Yorum Yap

DSC_0520

 

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M.Niyazi Eruslu ve Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi rektör Yardımcısı Prof. Ümit Doğay Arınç, Belediye Başkanı Neşet Çağlayan’ı makamında ziyaret ettiler. Görevinde başarılar dilediler.

Üniversite-belediye işbirliği önemli

Ziyarette konuşan Yalova Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Niyazi Eruslu, üniversitelerin bulunduğu kentlerde Üniversite-Belediye işbirliğinin çok önemli olduğuna vurgu yaparak, Yalova’daki üniversitemize Orhangazi’den çok sayıda öğrenci eğitim için geliyor. Bunun için Yalova ile Orhangazi arasındaki işbirliği ve üniversite belediye işbirliği daha da önem kazanıyor dedi. Orhangazi’de inşaatı devam eden Üniversite binası ile ilgili de görüşlerini belirten Eruslu, Orhangazi ve ülkemiz için çok önemli bir çalışma. Bu binanın yapılıyor olması eğitim adına çok sevindiricidir. Emeği geçen herkesi kutlamak gerekiyor dedi.

Çağlayan; İşbirliğine her zaman açığız

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan ise Rektörlerin ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Belediye olarak biz de üniversitelerimizle işbirliğine büyük önem veriyoruz. Eğitim önceliğimiz. Belediye olarak hem ortaöğretim, hem de yüksek öğretim için yapılabilecek her çalışmada olmaya hazırız dedi. Çağlayan, ortaöğretim ve ilköğretim için bir çok derslik yapımına da katkı sunduklarını belirterek, arsa tahsisleri başta olmak üzere eğitim konusunda bir çok desteğimiz mevcut. Üniversite inşaatına da elimizden gelen desteği veriyoruz ve vermeye de devam edeceğiz. Hedefimiz inşaatın bir an önce tamamlanmasını sağlamak ve Orhangazi Meslek Yüksek Okulu’nun daha modern binalarda eğitim vermesini sağlamaktır dedi. Ziyarette Yalova Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Niyazi Eruslu Başkan Çağlayan’a bir