Son Dakika Haberler

Çağlayan’dan Dünya Engelliler Günü Mesajı

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, 3 Aralık Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Neşet Çağlayan, mesajında, “Engellilerimizin toplumsal hayatta varlık göstermeleri ve kendilerine yer bulmaları, şüphesiz tüm toplumu zenginleştirecek, güçlendirecektir.

Çağlayan’dan Dünya Engelliler Günü Mesajı
Okunma : 108 views Yorum Yap

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, 3 Aralık Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Neşet Çağlayan, mesajında, “Engellilerimizin toplumsal hayatta varlık göstermeleri ve kendilerine yer bulmaları, şüphesiz tüm toplumu zenginleştirecek, güçlendirecektir. Birleşmiş Milletlertarafından Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık tarihi, engellilerin hakları, kazanımları ve yaşam standartlarının geliştirilmesi açısından önemli bir gündür. Ülkemizde, toplumsal refahın yükseltilmesinin bir şartı olarak, kamu hizmetlerinin engelli veya engelsiz tüm vatandaşlarımıza aynı kalitede ulaştırılması çabası mevcuttur. Engelli vatandaşlarımızın, diğer kişilerle aynı düzeyde haklara sahip olduklarının bilinciyle ve insan onuruna yakışır yaşam standartlarına ulaşmasına yönelik katkı sağlayacak nitelikte çalışmalar yürütmek temel görevlerimiz arasında yer almaktadır. Çağdaş dünyanın geldiği ileri noktada engelli vatandaşlarımıza, eğitim, istihdam, barınma, rehabilitasyon ve bakımının sağlanması, ailelerinin desteklenmesi, engellilerimizin üreten bireyler olarak kendi kendilerine yeterli duruma gelmeleri, yaşam şartlarının iyileştirilmesi ve kolaylaştırılması sosyal devletin asli görevidir. Bu düşüncelerle Dünya Engelliler Gününde yürekleri sevgi ile dolu olan tüm engelli vatandaşlarımızı kucaklıyor, sevgi ve selamlarımı sunuyorum” diye belirtti.

ENGELLİLERİMİZ VE AİLELERİNİN HER ZAMAN YANINDAYIZ

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, 14 yıldır iktidarda olan Ak Parti’nin Engelli vatandaşlarımız ve aileleri için hayata geçirdiği çok sayıda yeni düzenleme ve çalışmanın da bulunduğunu belirterek, bu anlayıştaki bir siyasi yapının bir mensubu olarak bizler de Orhangazi’de engelli vatandaşlarımızın her zaman yanında yer alıp, onların yaşamlarını kolaylaştırmak, onların refahı için yeni düzenlemeler için uğraş veriyoruz. Bundan sonra bu düzenlemeleri daha da iyileştirmek için çalışacağız dedi.