Son Dakika Haberler

Çağlayandan Karayolları Bölge Müdürlüğüne Ziyaret

Çağlayandan Karayolları Bölge Müdürlüğüne Ziyaret
Okunma : 94 views Yorum Yap

KARAYOLLARI BÖLGE MÜDÜRÜNE ZİYARET

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan Karayolları 14.Bölge Müdürü Öner Özgür’ü Bursa’daki makamında ziyaret etti. Başkan Çağlayan, karayolları Bölge Müdürüne Orhangazi’de bazı karayolları yatırımları ile ilgili dosya sundu. Yaklaşık yarım saat Karayolları Bölge Müdürü Öner Özgür ile görüşen Çağlayan, ana yola yapılması planlanan bat-çık ve Yeniköy yolunun genişletilmesi konuları ile ilgili dosyayı sundu.

 

Bat-çık yeniden gündemde

Karayolları Bölge müdürü ile görüşmesi konusunda açıklama yapan belediye başkanı Neşet Çağlayan Kaymakamlık lojmanı bölgesi için düşünülen bat-çık konusunu yeniden gündemlerine aldıklarını belirterek, bu noktaya bat-çık yapılıp yapılamayacağı ile ilgili olarak Karayollarımızdan bir ekip gelip burada inceleme yapacak. Teknik ekip buraya onay verdiği taktirde Karayolları ve Belediye olarak bu noktaya bir batçık inşa edip şehir merkezi ile Muradiye Mahallesini birbirine bağlayacak yeni bir ulaşım yolu oluşturmuş olacağız dedi.

 

Yeniköy yolu genişletilecek

Orhangazi ile Yeniköy arasında 6 kilometrelik yolun genişletilmesi konusunun da Karayollarının gündeminde olduğunu hatırlatan Çağlayan, amacımız hızlı bir şekilde bu yolun genişleme çalışmalarına da başlamak. Bu hususta da Karayolları ile birlikte ortak bir çalışma yürüteceğiz. Dosyamızı sunduk. Karayolları yol genişletme çalışmalarına da sıcak yaklaşıyor. Bu bölgede devam eden Otoyol çalışması ile eş zamanlı olarak bu çalışma yürütülebilir dedi.

 

Asfalt desteği

Öte yandan Belediye Başkanı Neşet Çağlayan’ın Karayolları bölge müdüründen şehir merkezi ve civarındaki yollarda kullanılmak üzere asfalt desteği talebinde bulunduğu ve bu konuda bölge müdüründen de söz aldığı kaydedildi.