Son Dakika Haberler

Çağlayan’dan teröre lanet

Başkan Çağlayan açıklamasında, yapılan hain terör saldırısının Türkiye’Nin birlik ve beraberliğine yapılmış bir saldırı olduğunu belirterek,

Çağlayan’dan teröre lanet
Okunma : 103 views Yorum Yap

Ankara’nın İnönü Bulvarı’nı Dikmen Caddesi’nde, 28 kişinin öldüğü, 61 kişininde yaralandığı askeri servis araçlarına yönelik terör saldırısını ve Diyarbakır’da askeri aracın geçişi esnasında patlatılan bomba ile şehit olan askerlerimize yönelik terör saldırılarını şiddetle kınayan Belediye Başkanı Neşet Çağlayan “Terör Ankara’da alçaklığını ve hainliğini bir kez daha gösterdi. Saldırı da ölen vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet; ailelerine, yakınlarına ve milletimize başsağlığı, sabır dilerim. Gün, birlik, beraberlik, dayanışma ve kenetlenme günüdür” Yine aynı şekilde Diyarbakır’da askeri aracın geçişi esnasında önceden yola döşenen bombanın patlatılması sonucu meydana gelen olayda şehit olan askeri personelimize de Allah’tan rahmet, ailesine ve milletimize başsağlığı diliyorum dedi.

BİRLİĞİMİZİ BOZMAK İSTEYENLERE İZİN VERMEYECEĞİZ

Başkan Çağlayan açıklamasında, yapılan hain terör saldırısının Türkiye’Nin birlik ve beraberliğine yapılmış bir saldırı olduğunu belirterek, terör yine alçak yüzünü, hainliğini ortaya koymuştur dedi. Teröristlerin gerçekleştirilen insanlık dışı saldırıdaki amacının, Türkiye’de kaos ve huzursuzluk ortamı oluşturmak olduğunu vurgulayan Çağlayan, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Ülkemizin ekonomik, toplumsal, sosyal, kültürel ve siyasal yapısını sarsmak için yapılmış olan hain saldırıyı lanetliyor, Türkiye’nin, vatandaşlarını savunma görevini ve insanlık ailesine karşı sorumluluğunu yerine getirerek ortaya koyduğu teröre karşı kararlı mücadeleyi destekliyoruz. Milletimiz, kendi varlığına yönelen her tehdidi, birliği ve beraberliğini kalkan yaparak bertaraf etmeyi bilmiştir, bugün de üzerine düşeni yapacaktır. Hiçbir milliyet ve köken ayırt etmeyen terör eylemlerine verilecek en güzel yanıt, milletimizin tek yürek olmasıdır.