Son Dakika Haberler

Çakırlı halkından ön talep formlarına büyük ilgi

Çakırlı halkından ön talep formlarına büyük ilgi
Okunma : 96 views Yorum Yap

TALEP FORMLARINA BÜYÜK İLGİ (1)

Orhangazi’nin Çakırlı mahallesinde belediyeye ait 110 dönümlük arsanın yarısının konut alanı olarak belirlenmesi için alınan meclis kararı ve geçen hafta Çakırlı’da yapılan mahalle meclisinde de gündeme gelen konut projesi için Çakırlı halkından ön talep formları alınmaya başladı.

Formlara büyük ilgi

Çakırlı’daki mahalle meclisinin ardından Orhangazi Belediyesi’nin Çakırlı’daki hizmet binasında dağıtılmaya başlayan ön talep formlarına vatandaşların büyük ilgi gösterdiği görüldü. Belediye Hizmet binasında dağıtılan formlardan almak için vatandaşlar ilk günden itibaren müracaatta bulundular.

200 forma dağıtıldı

Çarşamba günü başlayan forma dağıtımında Cuma günü mesai saati bitimine kadar 200 vatandaşın ön talep formu aldığı ve 70 vatandaşın formları doldurarak yeniden belediye hizmet binasına teslim ettiği kaydedildi.

Hafta boyu talep formlarının dağıtımı devam edecek

Orhangazi Belediyesi, Çakırlı’daki aras ile ilgili Çakırlı halkına yönelik konut projesi noktasında hazırlanan ön talep formlarının bu hafta boyunca da dağıtımının devam edeceği, vatandaşların formları aldıktan sonra doldurup yeniden belediye hizmet binasına teslim edecekleri kaydedildi. Talep formlarında vatandaşların yoğun taleplerine göre ise konut projesinin geliştirileceği kaydedildi.

Formlarda neler var?

Orhangazi Belediyesi’nin hazırladığı konut talep formlarında ise konutların metrekaresinden, kaç odalı olacağına, taksit miktarlarının kaç yıllık olacağından, konutların statüsüne kadar bir çok bilgi bulunuyor. Vatandaşlar tercihlerini belirttikten sonra büyük çoğunluğun ortaya koyduğu talebe göre konut projesi geliştirilecek. Talep formları değerlendirmesi tamamlandıktan sonra ise Orhangazi Belediyesi ile TOKİ arasındaki görüşmeler başlayacak. Gelen taleplere göre TOKİ ile birlikte bir konut projesi hazırlanıp Çakırlı halkının satışına sunulacak. Belediye başkanı Neşet Çağlayan daha önce yapılan toplantıda TOKİ’nin böyle bir projeyi hayata geçirmemesi halinde de belediye olarak bu projeyi hayata geçirebileceklerini kaydetmişti.