Son Dakika Haberler

Çetin ‘Sorun çözülmedi’

Çetin ‘Sorun çözülmedi’
Okunma : 94 views Yorum Yap

 

cetin_sorun_cozulmedi

Bursa Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Nurettin Çetin, Büyükşehir sınırlarına sonradan dahil olan Orhangazi ve diğer ilçelerdeki S plakalı servis taşımacılığı yapan esnafın yaşadığı sorunun henüz çözülmediğini bildirdi. Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Çetin, gazetelerde S plakalı servisçilerin sorunların Büyükşehir Meclisi’nin Haziran ayı toplantısında çözüldüğü yönünde haberler çıktığını hatırlatarak şunları belirtti;  19 haziran 2014 Perşembe günü Bursa Büyükşehir Meclisi gündemine Ulaşım Komisyonu’ndan havale edilen ve ilçemizdeki taşımacılık yapan  esnafımızı da yakından ilgilendiren  S plakalar ile ilgili konu, yerel basınımızda çıkan ve hemen hemen tüm gazetelerin manşetlerinden vermiş olduğu haberi hayret ve şaşkınlıklar içerisinde izlemekteyim. Çünkü konu ile ilgili olumsuz karar veren  Ulaşım Komisyonu raporuna göre; işyeri/okul ilçede, personel/öğrenci büyükşehirde ise ancak ve ancak Bursa merkezli S plakalı araçlar personel/öğrenciyi taşıyabilecek.

Bursa Büyükşehir Meclisi’nde  Ulaşım Komisyonu raporunu  oylamaya geçmeden  önce; biri şahsımın, diğeri ise  Ak Partili Meclis Üyesi Ercan Barutçuoğlu’nun verdiği ve toplamda iki adet olan önerge ile gündemden geri çekilip konunun tekrar görüşülmesi için  ilgili komisyonuna geri havale edildi.

 

 

Sorun, olduğu gibi ortada durmaktadır. Bu konu sadece şahsımın ve Ak Partili meclis üyesi  tarafından verilen birer önerge  neticesinde tekrar ilgili komisyona havale edilmiştir.

 

 

Komisyon toplanamadığı taktirde S plaka konusu Meclis gündeminde Temmuz ayında gelecek.

 

 

Ak Partinin önergesinde; S plakalı araçların taşıma yapabilmeleri için araç sahiplerinden fark ödenmeleri istenmektedir. Bu husus ilçemizle birlikte 12 ilçedeki S plakalı araç sahiplerini zor duruma düşürecektir.

 

 

Halbuki tarafımdan Bursa Büyükşehir Meclisi’ne vermiş olduğum önergede; çift taraflı mütekabiliyet esasına dayalı bir sistem söz konusudur. Yani taşınacak işçi/öğrenci Orhangazi’de ikamet etmeli ve istediği yere götürülebilmeli veya işyeri/okul Orhangazi’de olmalı istediği yerden buraya işçi ve öğrencileri getirilebilmelidir.