Son Dakika Haberler

CHP Orhangazi ilçe teşkilatından Çağlayan’a ziyaret

Geçtiğimiz ay Milletvekili İsmail Aydın, Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, AK Parti Başkanı Mustafa Kaya’nın ‘Hayırlı olsun’ ziyaretine gittiği CHP Orhangazi ilçe teşkilatı yönetimi dün iadeyi ziyaret için Orhangazi Belediyesi’ndeydi.

CHP Orhangazi ilçe teşkilatından  Çağlayan’a ziyaret
Okunma : 74 views Yorum Yap

Geçtiğimiz ay Milletvekili İsmail Aydın, Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, AK Parti Başkanı Mustafa Kaya’nın ‘Hayırlı olsun’ ziyaretine gittiği CHP Orhangazi ilçe teşkilatı yönetimi dün iadeyi ziyaret için Orhangazi Belediyesi’ndeydi. Hakan Turhan başkanlığındaki CHP yönetimi, Belediye Başkanı Neşet Çağlayan’ı makamında ziyaret etti.

Başkan Çağlayan ile CHP yönetimi arasındaki samimi ortam dikkat çekti. Neşeli sohbette CHP yönetimi Çağlayan’ı partilerine, Çağlayan ise yöneticileri birlikte siyaset yapmaya davet ederek espri yaptılar.

Yöneticiler Orhangazi ve Belediye hizmetleri hakkında Başkan Çağlayan’dan bilgiler aldı. Çağlayan, sorularını yanıtladığı partililere Orhangazi’nin bugünü ve yarınını ilgilendiren projeleri anlattı. Üniversiteden, otoyola kadar birçok projenin değerlendirildiği sohbette, Orhangazi’nin kendi içindeki meselelerinin çözümünün basit olduğuna dikkat çekilirken, geleceğe yön verecek projeler konusunda birlikte çalışmanın yararına dikkat çekildi.

Orhangazi’nin geleceğinde ağır sanayi olmadığını söyleyen Başkan Çağlayan,  “Plan notların ‘ileri teknoloji gerektiren’ ifadesi bulunuyor. Bununla ağır sanayinin önü kesilmiş oluyor. Ancak tarıma dayalı sanayileşme yapılabilir. Bundan sonra turizm, sağlık turizmi ve otoyolu nasıl daha avantajlı değerlendirebiliriz bunu planlamaya devam edeceğiz” dedi. Çağlayan, Orhangazi’nin geleceğini planlarken şehrin tüm dinamikleri ile birlikte olmaktan mutluluk duyacağını bildirdi. CHP Başkanı Turhan ise, “Orhangazi’yi konuşuyorsak, CHP olarak her zaman her türlü desteğe hazırız” dedi.

Orhangazi’nin siyasi yapısını beğendiğini belirten Çağlayan, ‘Ortak noktamız Orhangazi. Bu noktada siyasi partilerimizle bir araya gelebiliyoruz. Bu güzel bir örnek’ diye konuştu. Çağlayan, yakın zamanda Orhangazi’nin geleceğinin planlandığı geniş katılımlı bir toplantı yapmak istediğini de bildirdi. Ziyaret sonunda Çağlayan, CHP Başkanı Hakan Turhan’a teşekkür hediyesi verdi.