Son Dakika Haberler

Cumhurbaşkanı’ndan adaşına çeyrek altın

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Bursa'nın İnegöl ilçesinde yaşayan ve dünyaya gelen üçüncü çocuklarına 'Recep Tayyip' adını veren aralarında soyadı benzerliği bulunan aileye, çeyrek altın hediye etti.

Cumhurbaşkanı’ndan adaşına çeyrek altın
Okunma : 97 views Yorum Yap
Cumhurbaşkanı’nın hediyesi aileye, kendilerini evinde ziyaret eden Bursa Valisi Münir Karaloğlu ve eşi tarafından verildi.İnegöl’de yaşayan Pınar ve Tuncay Erdoğan çifti, 27 Ekim günü dünyaya gelen üçüncü çocuklarına, çok sevdikleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adını koydular. Bu olayın basında yer almasından sonra Bursa Valiliğini arayan Cumhurbaşkanlığı, Vali Karaloğlu’ndan, aileyi ziyaret edip Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hediyesi olan çeyrek altının takılmasını istedi.

Bunun üzerine Bursa Valisi Münir Karaloğlu dün akşam eşi Sevim Karaloğlu ile birlikte İnegöl’e gelip Erdoğan ailesini ziyaret etti. Vali Karaloğlu, “Medyada çıkan haberden sonra, Cumhurbaşkanlığından arandık. Cumhurbaşkanımızın hediyesini gönderiyoruz. Siz taktim edin’ dendi. Biz bugün Sayın Cumhurbaşkanımızın adaşına hediyesini getirdik. İnşallah ismiyle büyür, sağlıklı bir bebek olur. İnşallah hem ailesine, hem ülkesine ve vatanına hayırlı bir evlat olur diye dua ediyoruz. Cumhurbaşkanımız ve eşleri Emine Erdoğan Hanımefendinin dualarını ve hediyelerini bu akşam getirdik. Sağlıkla büyüsün diye dua ediyoruz” dedi.

Sadece Anadolu Ajansı muhabirinin alındığı, fotoğrafların ise valilik tarafından basına dağıtıldığı ziyarette konuşan baba Tuncay Erdoğan, kendisinin mobilya fabrikasında işçi olarak çalıştığını belirtip, “İşin bu boyuta geleceğini tahmin bile etmiyorduk. Bu vesile ile Sayın Cumhurbaşkanımıza ve eşine teşekkür ediyoruz” dedi. İnegöl’de yaşayan Pınar ve Tuncay Erdoğan çiftinin ikisi erkek üç çocuğu bulunuyor.

Seyfettin ARAS/İNEGÖL (Bursa), (DHA)