Son Dakika Haberler

Cumhuriyet Alanının Çehresi Değişiyor

Cumhuriyet Alanının Çehresi Değişiyor
Okunma : 84 views Yorum Yap

PARK DÜZENLEMESİ (12)

Orhangazi Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri Cumhuriyet Alanının hemen yanında yer alan ve vatandaşların sıklıkla kullandığı dinlenme ve park alanında yeniden düzenleme yapıyor. İki ayrı işletme tarafından da park alanı olarak kullanılan bölgede temizlik çalışması başlatan Orhangazi Belediyesi ekipleri önce alanın tam ortasında yer alan ve atıl durumda bulunan havuzu kaldırdı. Park alanın etrafında bulunan ferforje ve demir parmaklıkları da kaldıran belediye ekipleri ağaçların budamalarını da tamamladı. Özellikle yola yakın bölgede kurumaya yüz tutmuş küçük ağaçları kesip yeniden büyümesi için bakım yapan belediye ekipleri alanda parke taş düzenlemesi de yapacak.

 

PARK DÜZENLEMESİ (11)

Kaldırım genişletilecek

Öte yandan park alanını ile alanın yanındaki işletmelerin arasında bulunan kaldırım genişletilecek. Kaldırım ile park alanı arasına yapılacak düzenleme ile birlikte park alanında oturan vatandaşlarla kaldırımın ilişiği kesilmiş olacak. Çalışmalar 1 hafta içerisinde tamamlanacak.

PARK DÜZENLEMESİ (3)

Çağlayan çalışmaları inceledi

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, park alanında yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Sabah erken saatlerde park alanına gelen Başkan Neşet Çağlayan, buradaki esnaf ile görüştü. Çalışmalardan memnun görünen bölge esnafı park alanının çok atıl durumda olduğunu yeni düzenleme ile daha temiz bir görüntüye kavuşacağına inandıklarını söyledi. Başkan Neşet Çağlayan ise çalışmalar ile ilgili esnafa bilgi verdi. Çağlayan, park alanı vatandaşların sık kullandığı bir yer. Biz de istedik ki madem insanlarımız bu bölgeyi tercih ediyor, buraya güzel bir düzenleme yapalım. Orhangazi’ye yakışan bir park alanı oluşturacağız. Bittiğinde hem kaldırımı kullanan vatandaşlar hem de parkta oturan vatandaşlar yeni durumdan çok memnun kalacaklar dedi.