Son Dakika Haberler

Değişim Başlıyor… Biz Göreve Hazırız

Değişim Başlıyor… Biz Göreve Hazırız
Okunma : 114 views Yorum Yap

       2 Nisan 2018 tarihinde yapılması planlanan Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerine “Birlikte Güçlüyüz”  anlayışı ile çıktığımız yarışı başarı ile taçlandırmayı hedefliyoruz.

Ekip arkadaşlarımızın her biri bu hedefe ulaşmak için gayret göstermektedir. Meslek guruplarımızda komiteyi oluşturacak adaylarımız vizyon sahibi, işinin ehli ve sektörüne katkı sağlayacak donanıma sahiptir. Adaylarımızın sahip olduğu bilgi ve deneyimleri birleştirerek odamız üyelerine daha iyi hizmet sunmak için var gücümüzle çalışacağız.

          Odamızın başarı ile sürdürülen rutin işlerinin dışında, sahip olduğu gücü üyelerine zamanında ve ihtiyacı kadar yansıtıldığı bir yönetim hedefliyoruz. Sektör el toplantıların, üye ziyaretlerinin, meslek örgütleri birlikte hareket etmenin oluşturacağı sinerji ile üye memnuniyetini en üst seviyeye çıkartmayı hedefliyoruz.

ODAMIZ GÜÇLÜ, ÇÜNKÜ ÜYEMİZ GÜÇLÜ!

                  Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odamız sahip olduğu gücü ile ilçenin lokomotifi konumundadır. İlçemizdeki diğer meslek kuruluşları, kooperatiflerimiz, derneklerimiz ile ortak çalışmalar yaparak ilçe ekonomisine can katacak güce sahiptir. Bu gücünü de yine üyesinden almaktadır.

                  Üyemizin mesleğine, işine olan bağlılığını artıracak, oluşturduğu iş gücü ve üretimi ile ilçe ekonomisine hatta ülke ekonomisine kattığı değerini takdir edecek, sahip olduğu itibarını korumak için karşılaştığı sorunlarında üyemizin yanında taraf olacak çalışmalarla üyemizin gücüne güç katacağız.

Odamızın gücünü yerinde ve zamanında üyemiz adına kullanacağız. Popülist yaklaşım değil gerçekçi ve ihtiyaca göre etkinlikler düzenleyeceğiz.

MECLİS ÜYELERİMİZ İLE BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ

        Odamızın yönetim kadrosunda yer alamayan meclis üyelerimizin de değerli olduğunu, her bir üyemizin sektörüne, ilçeye, odaya katkısının çok fazla olacağını biliyoruz. Yönetim dışındaki meclis üyelerimizin tamamının fikrini önerisini sunmasını ve üretken olmasını  ” Birlikte güçlüyüz” anlayışı ile hep birlikte projeler üretmek, sorunlara eğilmek, ortak çözümler bulma noktasında oda yönetimi ve meclis üyelerinin birlikte hareket etmesini önemsiyor, bu yöntemle çalışmanın odamızın faaliyetlerine hız katacak ve başarı getirecektir.

“Birlikte Güçlüyüz” ekibimizin yönetim kurulu başkanı Sayın Nizamettin Taylan ALKAN’IN odamızda bugüne kadar aldığı tüm görevleri başarı ile yürüttüğü, her dönemde gerçekleştirilen faaliyetlerde emek sahibi olduğu, aşından işinden fedakârlık yaparak kendisini sorumlu hissederek tüm etkinliklerde en önde odamızda hep var olmuştur. Nizamettin Alkan’ı bilen bilir…

ODA ÜYELİĞİNİ SORGULAYAN DEĞİL, ÜYELİĞİ İLE GURUR DUYAN ÜYE…

         Üyemizin her birine dokunamayan, kendinden bir şeyler olduğunu hissedemeyen üye üyeliğini sorguladığını görüyoruz. Resmi evrak almak için gitmek zorunda olduğu bir kurum olmaktan öteye, üyenin her halini paylaşan bir oda olmak üzere çalışma esaslarımızı belirledik ve tüm meclis üyelerimizle birlikte çalışacağız. Tüm meclis üyelerimize aktif görev verecek sektörlerinde sorumluluk almalarını sağlayacağız.

          İlçemiz değerleri sanayi üretimi, imalat sanayinde ar-ge ve inovasyon çalışmaları, dünya çapında üretim yapan firmalara tedarikçi olan firmalarımız ile birlikte güçlüyüz,

       Tarımsal üretimimizin ekonomik büyüklüğünü oluşturan zeytin tüccarımızın ilçedeki yatırımlarını önemsiyor, daha güçlü yatırımcı için birlikte güçlüyüz,

    İlçemizdeki üretim miktarı ve ekonomik büyüklüğü ile kivi üreticimizi önemsiyor, bu alanda yapılacak yatırımlar için birlikte güçlüyüz,

                  İlçemizin görülmeyen değeri turizm yatırımlarını önemsiyor, ilçemizdeki turizm değerlerinin tespiti, tescili, tanıtımı ve ekonomiye kazandırılması için birlikte güçlüyüz.