Son Dakika Haberler

Diyanetsen’den Basın Açıklaması

Diyanetsen’den Basın Açıklaması
Okunma : 98 views Yorum Yap

10530790_1438414859765824_3735955317364013526_n

Basın acıklaması
Bir kısım İslam ülkelerinin; gaflet içrisinde ki idarecilerin Gazze’ye yönelik saldırıların durdurulması ve Gazze ablukasına derhal son verilerek Gazze halkına her türlü insani yardımın yapılması için bütün gayretlerini ortaya koymaları gerekir.
Bugün Gazze işgal altında ise bunda sesi çıkmayan, görmeyen, duymayan, kukla yönetimlerin büyük payı var. Ortadoğunun bu şımarık oğlanına yıllardır suskun kaldığınız yetmedimi, şimdi değilse nezaman. Mevcut koşullar göz önünde bulunarak Müslümanlar ve İslam ülkeleri arasında vahdetin her zamankinden daha zaruri olduğuna, Gazze’ye yönelik ırkçı İsrail rejiminin saldırıları, bu bölgeye yönelik devam eden ablukadan dolayı yaralıların tedavi imkanlarının bile kısıtlı olduğunu bütün dünya biliyor.
Bu Ramazan günü bizler mürefeh mekanlarda ve mükemmel iftar sofralarında birbirimizi ağırlamaya devam ederken, Müslümanların başına bomba yağmaya devam ederken, birde çıkıp “komşusu açken tok yatan bizden değildir.” Söylediğimize önce kendimiz inansak olmazmı? Eğer vahdet oluşturulmasa, Gazze’nin ve içinde bulunduğumuz bölgede yaşanan gelişmelerin büyük bir insani faciaya dönüşebileceğini unutmayalım. Ayni zamanda Filistin halkına yönelik saldırıların durdurulmasının uluslararası bütün kuruluşlar ile dünyanın özgürlük yanlısı ülkelerin başlıca görevidir.
Irkcı Yahudiler bunu bildikleri için:
Kaynaklarda kıyamet alametleri sıralanırken, fitnenin artması, Yahudilerin Müslümanlara yönelik taşkınlık ve zulmü inanılmaz boyutlara varınca, sabır sınırı taşıp artık bu zulme bir dur demek isteyen Müslümanların kendilerini bulup cezalandırmasından çekinen Yahudilerin bulabildikleri her yere kaçıp saklanacağından söz ediliyor.

Bahsi geçen hadis-i şerif Sahih-i Müslim’de; “Öyle ki Yahudiler taşların ve ağaçların arkasına saklanacak ama ağaç ve taş dile gelerek ‘Ya Müslim! Ey Allah (c.c.) kulu! Gel, bak benim arkamda Yahudi var, buraya gizlendi, benim arkamda, gel onu cezalandır. diyecek. Sadece ‘gargat’ ağacı bunu söylemeyecek çünkü o Yahudi ağacıdır” buyuruluyor. (Kitab-ul Fiten H. 2239).
Bu Yahudi zihniyeti ve onun korumalığını yapan zihniyetler; kovulmuş, lanetlenmiş, tarih boyunca hiçbir antlaşmaya sadık kalmamış hep bozguncu taraf olmuşlardır.
Bizde diyoruzki: ALLAH’ın Meleklerin bütün insanların ve lanet okuyucu bütün mahlukatın lanetı bu zalimlerin ve onlara meyledenlerin üzerine olsun. AMİN.
Diyanetsen orhg şb başkanı
Zekeriya KÖROĞLU