Son Dakika Haberler

En güzel festival

En güzel festival
Okunma : 83 views Yorum Yap

festival (7) festival (73)

Bu yıl 36.sı düzenlenen Orhangazi Zeytin Festivali, Cumhuriyet Alanı’ndaki muhteşem kutlama programı ile tamamlandı. Son yıllarda günden güne özelliğini yitiren Zeytin Festivali’nde bu yıl katılım son derece yüksek oldu. AK Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Vali yardımcıları, Kaymakam Mustafa Selman Yurdaer, Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak ve tüm protokol mensuplarının tam kadro katıldığı festivalin kutlama programı son derece renkli görüntülere sahne oldu.

Son yıllarda özelliğini tamamen yitirmesi ve bu yönde gelen eleştirilere sahne olan Orhangazi Zeytin Festivali bu yıl eski görkemli görüntüsüne yeniden kavuşturuldu. Bu sene 36.sı düzenlenen Orhangazi Zeytin Festivali, hafta boyunca ve hafta sonu düzenlenen çeşitli yarışmaların ardından dün Cumhuriyet Alanı’nda gerçekleştirilen kutlama programı ile tamamlandı.

KATILIM SON DERECE YÜKSEK OLDU

AK Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Vali yardımcıları, Kaymakam Mustafa Selman Yurdaer, Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak ve tüm protokol mensuplarının tam kadro katıldığı festivalin kutlama programına bu yıl üreticiler ve üretici temsilcileri de büyük ilgi gösterdi.

FESTİVAL ÇELENGİNİ KAYMAKAM VE BELEDİYE BAŞKANI SUNDU

Orhangazi Zeytin Festivali’nin Festival Çelengi Kaymakam Mustafa Selman Yurdaer ve Belediye Başkanı Neşet Çağlayan tarafından Atatürk Anıtı’na bırakıldıktan sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Bandosu’nun da konserleri ile renk kattığı festival programında daha sonra Ziraat Odası Başkanı Hasan Cevizlidere, Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Orhangazi kaymakamı Mustafa Selman Yurdaer, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Valisi Münir Karaloğlu ve Ak Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın birer konuşma yaptı.

BURSA VALİSİ VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANINA PLAKET

Kutlama programında daha sonra Balgöç halkoyunları ekibi bir gösteri sahneledi. Ardından Bursa Valisi Münir Karaloğlu ve Büyükşehir Belediye başkanı Recep Altepe’ye festivale sunduğu katkılardan dolayı teşekkür plaketi takdim edildi. Ardından Festival kapsamında düzenlenen zeytin güzeli, zeytinyağı yemek ve tatlı, zeytin dane, zeytin bahçe bakım ve zeytin festivali kervan geçiş yarışmalarında dereceye giren kişi ve kuruluşlara ödülleri takdim edildi.

FESTİVALE KATKI KOYANLARA ÖDÜL VERİLDİ

Daha sonra festivale katılan protokol üyeleri tarafından festivalin yapılmasına maddi ve manevi katkı sağlayan kişi ve kuruluşlara plaketleri takdim edildi. Bursa Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı ile İpek Yolu Halkoyunları ekiplerinin gösterilerinin ardından festival kutlama programı kukla gösterisi ve Kervan Geçişi ile noktalandı.

festival (55) festival (64)

 

 

 

 

 

 

festival (55) festival (15)