Son Dakika Haberler

Eyüp Topçu Bursa’da göz doldurdu

Bursa Osmangazi Belediyesi tarafından bu yıl 7’incisi düzenlenen İl genelindeki liseler arası müzik yarışmasına katılan Orhangazi Öğretmen Eyüp Topçu Anadolu Lisesi finale kaldı.

Eyüp Topçu Bursa’da göz doldurdu
Okunma : 106 views Yorum Yap

Bursa Osmangazi Belediyesi tarafından bu yıl 7’incisi düzenlenen İl genelindeki liseler arası müzik yarışmasına katılan Orhangazi Öğretmen Eyüp Topçu Anadolu Lisesi finale kaldı. 27 okulun katılımıyla yapılan yarışmada elemeleri göz dolduran performansları ile geçerek yarı finali de başarıyla tamamlayan Orhangazili öğrenciler, pop müzikte en iyi erkek ve en iyi bayan solist unvanını da kazandı.

 

Osmangazi Belediyesi tarafından düzenlenen Liseler arası  “Genç Star” Müzik Yarışması’nın elemeleri, AVP Eğitim Araçları salonunda gerçekleştirildi. Finale kalabilmek için mücadele eden gençlerin sergilediği performanslar karşısında jüri seçim yapmakta zorlandı.

Liseler Arası “Genç Star’ Müzik Yarışması elemelerine katılan gençler, sergiledikleri performanslarla profesyonellere taş çıkarttı. Gençlere müzik alanındaki yeteneklerini sergileyip, seslerini duyurma fırsatı tanıyan Genç Star Yarışması elemelerine bu yıl 27 okul, 48 şarkı ile katıldı. Ahmet Vefik Paşa Tiyatrosu Eğitim Araçları Salonu’nda gerçekleştirilen elemelere katılan gençler, gerek seslendirdikleri eserlerle, gerekse kullandıkları enstrümanlarla jüriyi ve salondakileri kendilerine hayran bıraktı. Bu yıl, ünlü sanatçı Özgün’ün de jüri üyeleri arasında yer alacağı müzik yarışmasına, okullarında oluşturdukları müzik grupları ile katılan “Genç Star” adayları, Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği ve Pop müzik dallarında seslendirdikleri eserlerle yarıştı.

 

FİNALDELER 

Düzenlenen yarışmaya müzik öğretmenleri Umut Çağlayan Taşdelen ile finale yükselen Öğretmen Eyüp Topçu Anadolu Lisesi öğrencilerinden pop müzikte en iyi erkek solist seçilen  İlteber Konuralp ve En iyi bayan solist seçilen İpek Şentürk, Bas Gitar Deniz Ordu, Elektro Gitar Kerim Göktuğ Şahin, Solo Gitar Yalçın Coşkun, Bateri İbrahim Ersöz, Beck Vokal İlayda Babaoğlu ve Ömer Çağtay Duman, hedeflerinin zirve olduğunu söyledi. En azından bir başarı ile döneceklerinden emin olduklarını belirten Müzik öğretmenleri Taşdelen, desteklerini esirgemeyen Okul Müdürleri Bilal Kuzu’ya da teşekkür etti. Müdür Kuzu, yarışmada Orhangazi’yi başarı ile temsil eden öğretmen ve öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını diledi. Öte yandan, Osmangazi Belediyesi tarafından 7. düzenlenen Genç Star müzik yarışmasında erkek solist, bayan solist, orkestra, düzenleme ve beste kategorilerinde toplam 15 ödül dağıtılacak. 20 Aralık Cumartesi akşamı gerçekleştirilecek ve sunuculuğunu ünlü tiyatro ve sinema sanatçısı Toprak Sergen’in yapacağı final gecesinde, bu yıl ilk kez Türk Müziğine Katkı Ödülü de verilecek.