Son Dakika Haberler

Festivale muhteşem final

Festivale muhteşem final
Okunma : 98 views Yorum Yap

Festivale muhteşem final (25)

Bu yıl ilki gerçekleştirilen ve Orhangazi  Kaymakamlığı, Orhangazi Belediyesi ve Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası tarafından organize edilen Gedelek Turşu Festivali gün boyu devam eden çeşitli etkinliklerin ardından akşam konserler ve çeşitli şovlarla sona erdi.

Orhangazi’de bu yıl ilk kez gerçekleştirilen ve ünlü Gedelek Turşusu’nun tanıtımını amaçlayan Birinci Gedelek Turşu Festivali gün boyu devam eden bir çok etkinliğin ardından akşam ise konserler ve çeşitli gösterilerle sona erdi.

Ateş püskürten adamdan, Karagöz-hacıvata kadar

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Orhangazi TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ergün Efendioğlu ve diğer protokol üyeleri ile çok sayıda izleyicinin katıldığı akşam programlarında ateş püskürten adamın gösterileri ile Karagöz ve Hacıvat gösterileri büyük ilgi gördü. Çocuklar için kurulan oyun alanları ve stantlarında çeşitli gösteriler sergilenirken, akşam ise önce Bursa Büyükşehir Belediyesi Çalgıcı Mektebi yaklaşık 1 saatlik bir konser sundu. Çalgıcı Mektebi’nin konseri Gedeleklileri coştururken, Orhangazi TSO yönetimi de sahneye çıkarak streslerini oynayarak ve halaylar çekerek attılar.

Eylemnaz konseri final oldu

Orhangazi Gedelek Turşu Festivali, akşam Eylemnaz Konseri ile sona erdi.  Yaklaşık 1,5 saat sahnede kalan ve hem protokole hem de konseri izleyen çok sayıda vatandaşa doyumsuz bir gece yaşatan Eylemnaz, Turşu Festivalinin gelecek yıl Avrupa’da adını duyurabilecek nitelikte olduğuna vurgu yaptı. Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, konser sonunda Orhangazi TSO yönetim kurulu üyeleri ve Ak Parti il yönetiminden gelen isimlerle birlikte Eylemnaz’ın şarkıları eşliğinde oyunlar oynayıp halaylar çekti. Gedelek Turşu Festivali muhteşem görüntüler ile sona erdi. Final bölümünde konuşan Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, festivale katkı sunan Orhangazi TSO Yönetimi başta olmak üzere Belediye Kültür Müdürlüğü personeline, Gedelek Muhtarı ve tüm halkına teşekkür etti.

 

Festivale muhteşem final (23)