Son Dakika Haberler

Feto Operasyonu Buski’ye Sıçradı

Paralel Yapı'yla mücadele kapsamında Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı BUSKİ'de sürdürülen soruşturmalar çerçevesinde 10 personel görevden uzaklaştırıldı.

Feto Operasyonu Buski’ye Sıçradı
Okunma : 112 views Yorum Yap

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “BUSKİ’de sürdürülen soruşturma kapsamında 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi çalışan ve Paralel Yapı ile ilişkisi bulunduğu tespit edilen Doğan D. (şube müdürü), Oğuz T. (tekniker), Ramazan T. (memur), Ramazan Ö. (tekniker), İbrahim S. (tekniker), Ali İhsan Y. (şef), Oktay Y. (şef) ve Yalçın U. (bilgisayar operatörü) görevleri başında bulunmalarında sakınca olduğundan, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 137. maddesi uyarınca görevden uzaklaştırıldı. Aynı şekilde, hizmet alımı yoluyla BUSKİ Genel Müdürlüğü’nde görev yapan BİNTED personeli Esra Ö. (tekniker) ile Mustafa U’nun (kimyager) da Paralel Yapı ile ilişkileri bulunduğunun tespit edilmesi sebebiyle görevlerine son verildi” denildi.
Bursa Büyükşehir Belediyesi ile bağlı şirket ve kuruluşlarda Paralel Yapı’yla ilişkisi bulunan personele yönelik soruşturmaların devam edeceği bildirildi.