Son Dakika Haberler

Gemiç Taş Mektepte Restorasyon Çalışmaları Başladı.

Orhangazi’ye bağlı Gemiç Mahallesinde 1930 yılında eğitime başlayan, 2000’li yılların başına kadar da eğitim hizmeti veren Taş Mektep’te restorasyon çalışmaları başladı.

Gemiç Taş Mektepte Restorasyon Çalışmaları Başladı.
Okunma : 185 views Yorum Yap

Orhangazi’ye bağlı Gemiç Mahallesinde 1930 yılında eğitime başlayan, 2000’li yılların başına kadar da eğitim hizmeti veren Taş Mektep’te restorasyon çalışmaları başladı. 1925 yılında inşaatı başlanan, 1930 yılında ise Termal’e geçerken Gemiç’e uğrayarak açılışını Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptığı Taş Mektep, yaklaşık 17 yıldır atıl vaziyette duruyordu.

Restore edilecek

Gemiç Mahallesindeki Taş Mektep olarak bilinen Gemiç İlköğretim okulu binasında Bursa Büyükşehir Belediyesi ekipleri Restorasyon çalışmaları başlattı. Çalışmaların 10 gün önce başladığı Gemiç Taş Mektep’te restorasyon çalışmalarının yaz sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

Başkan Çağlayan incelemelerde bulundu

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Gemiç Mahalle muhtarı Dinçer Dimrit ile birlikte restorasyon çalışmalarının başladığı Taş Mektep’te incelemelerde bulundu. Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Taş Mektep’in Gemiç için ve Orhangazi için önemli bir değerdir. Büyükşehir Belediyemizin başlattığı restorasyon çalışmaları sonucunda binanın sosyal tesis olarak hizmet vermesini planlıyoruz. Aynı zamanda Taş Mektep restorasyonun ardından turizme de açılabilecek bir bina dedi.