Son Dakika Haberler

Gemlik Belediyesinde Ramazan Coşkusu

Gemlik Belediyesinde Ramazan Coşkusu
Okunma : 104 views Yorum Yap

10426917_244152475708391_1371734257608769541_n[1]
28 Haziran’da Başlayacak olan 11 Ayın Sultanı Ramazan ayı Gemlik Belediyesi’nin organize ettiği sosyal ve kültürel etkinliklerle dolu dolu yaşanacak. Sokak iftarlarıyla başlayacak olan organizasyonlar, İskele Meydanı Festival alanındaki söyleşi, gösteri, tasavvuf musikisi, tiyatro, Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği konserleriyle renklenecek.
Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, her mahallede organize ettikleri geleneksel sokak iftarlarına 1 Temmuz Salı Günü Umurbey Mahallesi Çarşı Camii önünde başlayacaklarını söyledi. 2 Temmuz’da Hisar Mahallesi, 6 Temmuz’da Dr. Ziya Kaya Mahallesi, 7 Temmuz’da Balık Pazarı Mahallesi ve 8 Temmuz’da Sosyal Yaşam Merkezinde devam edecek olan mahalle iftarları, daha sonra Hamidiye Kumla, Kurşunlu, Cumhuriyet Mahallesi, Hamidiye Mahallesi ve Büyükşehir Belediyesi yasası sonrasında Mahalleye dönüşen eski köy meydanlarında devam edecek.
Sosyal ve Kültürel Programlara bu yıl da büyük önem veren Gemlik Belediyesi, 29 Haziran’da İskele Meydanı Festival alanında Bayram Büyükoruç konseri ile Ramazan eğlenceleri startını verecek. Karabaş-i Veli Derneği 4 Temmuz’da, Vehbi Vakkasoğlu Söyleşisi 6 Temmuz’da, Animasyon gösterimi de 7 Temmuz’da yapılacak. 11 Temmuz Cuma günü Mustafa Cihat ezgileri, 13 Temmuz’da Sinan Topçu konseri, 14 Temmuz’da Hüseyin Goncagül söyleşisi ilçe halkının izlenimine sunulacak. 11 ayın Sultanı Ramazan etkinlikleri, Bursa Büyükşehir Belediyesi Tiyatrosu’nun 15 Temmuz’da sahneleyeceği “Mine Hanım” isimli oyunla devam edecek. 16 Temmuz’da İskele Meydanı Festival alanında geleneksel BORUSAN iftarı ve Mürşit Kavurmacı konseri sahne alacak.
Ünlü sanatçı Uğur Işılak’da, sevenleriyle 17 Temmuz Perşembe akşamı buluşacak. 19 temmuz’da Veysel Bilen gösterimi, 21 Temmuz’da Türk Sineması Tiyatro gösterimi; 23 Temmuz’da da Kuran tilaveti organize edilecek. 25 Temmuz’da sahneye Roman Kültürü Araştırma ve Dayanışma Derneği çıkarken, konserler 26 Temmuz Cumartesi akşamı Sedat Uçan konseri ile tamamlanacak.