Son Dakika Haberler

İHH Ramazan için kolları sıvadı

İHH Ramazan için kolları sıvadı
Okunma : 97 views Yorum Yap

İnsanı Yardım Vakfı (İHH) Orhangazi temsilcili Ramazan ayında yapacağı çalışma takvimini açıkladı. Orhangazi temsilciliği toplanacak zekat ve diğer bağışlarla; Suriye’ye bir tır gıda yardımı yapılması, bedeli 75 Lira olan kumanya paketlerinin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması, zekat ve fitrelerin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması, Doğu Türkistan’da Bin 300 aileye kumanya ulaştırılması ve oradaki binlerce kardeşimizle birlikte iftar yapılmasını planlıyor.

2360-ihh-2014-ramazan-calismalari

Hatipoğlu Acara’ya gidecek

İHH Orhangazi Temsilcisi Mücahit Hatipoğlu’nun da Ramazan da Gürcistan’ın Acara bölgesine gideceği açıklandı. Hatipoğlu’nun Acara’da kumanya dağıtımı çalışmalarında yer alacağı bildirildi.

Öte yandan İHH, Ramazan ayının ilk 15 günü merkez camiler ve uzak mahalleler ziyaret ederek yardım çalışmalarına destek isteyecek. Ramazan’ın son 15 gününde ise Cumhuriyet Alanı’nda ve Gazi Orhanbey Camii’nde standlar kurularak tanıtım yapılacak. Orhangazi’deki ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına da bayramlık kıyafet yardımı yapılacağı açıklanırken, hayırseverlerden İHH’nın çalışmalarına destek vermeleri istendi.