Son Dakika Haberler

İki Yeni Toki Projesi İçin Çalışma Başlıyor

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Ak Parti Bursa Milletvekilleri İsmail Aydın ve Zekeriya Birkan, Ak Parti ilçe başkanı Mustafa Kaya ile birlikte Ankara’da TOKİ Genel Merkezi’nde TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan ile bir araya geldi.

İki Yeni Toki Projesi İçin Çalışma Başlıyor
Okunma : 101 views Yorum Yap

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Ak Parti Bursa Milletvekilleri İsmail Aydın ve Zekeriya Birkan, Ak Parti ilçe başkanı Mustafa Kaya ile birlikte Ankara’da TOKİ Genel Merkezi’nde TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan ile bir araya geldi. Başkan Çağlayan TOKİ başkanı Turan ile Sölöz ve Çakırlı Mahallelerinde planlanan TOKİ projeleri ile ilgili görüş alışverişinde bulundu. Yöresel Mimari özellikleri göz önünde bulundurularak hazırlanacak olan iki TOKİ projesi ile ilgili TOKİ başkanı Mehmet Ergün Turan, daha önce başvuruları yapılan projeler ile ilgili olarak çalışmaların hızlandırılması ve projelerin hazırlanması talimatı verdi.

YÖRESEL MİMARİ İLE İNŞA EDİLECEK

Ziyarette TOKİ başkanı Mehmet Ergün Turan, TOKİ olarak Türkiye’nin dört bir yanına farklı projeler hazırladıklarını belirterek, TOKİ artık yöresel mimari gerçeğini de göz önünde bulundurarak projeler hazırlıyor. Buna çok önem veriyoruz. Orhangazi için de o bölgelere uygun mimari projeler hazırlanabilir. Buna göre bir çalışma yapabiliriz dedi.

ÇALIŞMALAR BAŞLIYOR

Öte yandan Orhangazi Belediyesi’nin daha önce hem Çakırlı hem de Sölöz mahalleleri ile ilgili TOKİ projesi konusunda ön başvuruları yaptıklarını belirterek, bu konuda arazi durumları ve diğer tüm resmi işlemler ile ilgili dosyamızı TOKİ’ye teslim ettik. TOKİ ekiplerinin gelip bölgede yapacakları incelemeler sonrasında projelendirme çalışması yapılacak dedi.