Son Dakika Haberler

İlçemiz Turizm Çalışmaları İlk Meyvesini Verdi

İlçemiz Turizm Çalışmaları İlk Meyvesini Verdi
Okunma : 118 views Yorum Yap

             Orhangazi’mizin sahip olduğu turizm değerlerinin tanıtılması ve ilçemiz ekonomisine katkı sunması amacı ile başlattığımız çalışmalar ilçemiz adına çok olumlu sonuçlar doğuracak ilişkileri başlamasına vesile oldu.

İnanarak ve kararlı adımlarla bu günlere gelindi.

                  Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odamızın 2014 yılında Bolu Abant’ta düzenlemiş olduğu “Orhangazi swot analizi” ile başlayan süreçte yazılmaya başlanan turizm geliştirme fikri, Orhangazi Vizyon Çalıştayı ve Orhangazi Turizm Değerlendirme toplantıları ile dikkatlere sunuldu.

                  Orhangazi’de turizm denilince “Doğa ve Spor Turizmi” başlığını kullanmamız gerektiği anlaşılmıştı.

Bu kapsamda neler yapılabiliri uzun konuşmak, tartışmak ve paylaşmak gerekiyordu. İşte bu süreçte OTSO 7. Meslek gurubu üyelerinden turizm seyahat acenteleri ile TURSAB Güney Marmara BTK arasında görüşmeler başlamış, TURSAB BTK Başkanı sn Murat SARAÇOĞLU’NUN dikkati ilçemize çevrilmişti.

                  Bursa bölgesinde ve İznik çanağında “doğa ve macera turizmi, zeytin hasadı turizmi ve İznik yılı başlıkları ile geliştirilen bir çalışmaya Orhangazi’nin de dâhil edilmesi için inanmak ve kararlı bir çalışma yapmak yeterli idi. İşte bu çalışmanın meyvesi dün ilçemizde misafir ettiğimiz İstanbul bölgesi turizm seyahat acenteleri ile kendini gösterdi.

TURSAB Güney Marmara BTK başkanı Murat SARAÇOĞLU, Şişli TURSAB Bölge BTK başkanı sn Aylin GÜNEŞLİ ile bizlikte 50’ye yakın acente sahibi ilçemizin turizm değerlerini tanıma imkânı buldu.

Bundan sonraki süreci daha da verimli hale getirilmesi ve Bursa – İznik rotasında Orhangazi’nin de eklenmesinin kaçınılmaz olduğunu vurgulayan GÜNEŞLİ; başlı başına İznik ve Orhangazi’ye 1 veya 2 günlük programlar halinde gelinmesi gerektiğini, sahip olduğu doğal güzellikleri ile Orhangazi’nin her acentenin programına girebileceğini söyledi.

TOUREVER Acente sahibi Cem BALASUN bu bölgeye doğa ve macera turizmi anlamında çok sık programlar yapacaklarını, özellikle yurt dışı misafirlerimizi için İstanbul’a yakınlığı sebebi ile çok cazip olduğunu ve ilerleyen günlerde bu alanda altyapı çalışması için ilçemize geleceğini belirtti.

NESIR TURİZM acente sahibi Cabbar KAYACAN’da Ortadoğu pazarından ilçemize turlar düzenleyeceklerini belirtti.

İlçemiz marka değeri DUVALI TATLI ikramı ile son bulan gezi programı bizlere umut verdi.