Son Dakika Haberler

İsmail Aydın 30 Ağustos’u kutladı

Ak Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın, 30 Ağustos Zafer Bayramı sebebiyle kutlama mesajı yayımladı.

İsmail Aydın 30 Ağustos’u kutladı
Okunma : 184 views Yorum Yap

” Tarih boyunca birçok üstün başarılar kazanmış olan Türk milleti için dönüm noktalarından olan 30 Ağustos Zaferi, milli değerlerini ve birliğini muhafaza eden bir milletin en zor şartlarda bile esaret altına alınamayacağının tarihsel ispatının en önemli göstergesidir.

Milletimizin kadını ve erkeğiyle bir bütün olarak ortaya koyduğu var olma iradesi, kahraman Mehmetçiğin cesaret ve fedakarlığı, tarih sahnesinden silinmek istenen aziz milletimizi 30 Ağustos 1922`de Büyük Zafer`e ulaştırmıştır.

“Bu zafer, Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden yolun en önemli aşamalarındandır. Çok iyi bilinmelidir ki, dünya durdukça bu millet var olacak; varlığından, birliğinden ve yüksek insani değerlerle insanlığa hizmetten asla taviz vermeyecektir.

Bizler de imkansızlıklar içerisinde, büyük fedakarlıklarla kazanılan bu zaferin verdiği güç ve cesaretle, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizi koruyarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin ötesine taşımak için çalışmaya devam edeceğiz. Bu amaçla bizler bugün bu hedeflerimize her zamankinden çok daha yakınız.

Türk milleti ve ordusuyla, bin yıldır üzerinde yaşadığımız vatan topraklarını sonsuza kadar koruma azmiyle kazanılan 30 Ağustos Zaferi’nin 95. yıl dönümü vesilesi ile bütün vatandaşlarımızın ve hemşerilerimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı`nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmet ve şükranla anıyoruz.” dedi.